Teisipäev, veebruar 14, 2017
 

Emmaste tegutseb, Pühalepa ootel

Vabariigi valitsus leppis neljapäeval kokku, et teeb ühinemis­ettepaneku kõikidele omavalitsustele, mis ei täida haldusreformi 5000 elaniku miinimumkriteeriumi. 22 valitsuses heakskiidetud ettepaneku seas on ka otsus ühendada Emmaste ja Pühalepa vald Hiiumaa vallaga, mis loodi Käina valla ja Hiiu valla ühinemisel.
Rahandusministeerium teeb omavalitsustele ühinemis­ettepanekud hiljemalt 15. veebruariks.
Emmaste vallavolikogu aseesimees Hergo Tasuja ütles, et nüüd on vallavolikogul kolm kuud, et hiljemalt
15. maiks esitada valitsuse ettepaneku kohta maavanemale omapoolne arvamus.
Kevade poole kavatseb Emmaste volikogu korraldada ka ühinemisteemalise rahvahääletuse. Seni on Emmaste valla eri otstes peetud neli rahvakoosolekut ja viies algab homme, 15. veebruaril kell 18 valla vaba aja keskuses. Tasuja ütles, et senistelt kokkusaamistelt on kõlama jäänud toetus valla iseseisvana
jätkamisele: “Ühinemise vastuargumendid, mida esile tuuakse, on Kärdla sadama kriminaalmenetlus ja ka Hiiu vallavalitsuse maja rendiasjad.”
Pühalepa vallavolikogu aseesimees Antti Leigri ütles, et nende volikogu edasised sammud sõltuvad suuresti sellest, millised on ühinemisettepanekus toodud põhjendused ja kui detailselt need lahti kirjutatakse. “Vastavalt sellele me oma otsused kujundame,” ütles Leigri.
Sel nädalal toimuvad Pühalepa vallavolikogu komisjonid, kus teema on päevakorral. Leigri lisas, et samuti hoitakse tihedat kontakti paarikümne omavalitsusega üle Eesti, mis praeguseks on samas olukorras nagu Pühalepa ja Emmaste vald.

 

Sildid: , ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Ülo Kikas

    Tänases Hiiu Lehe artiklis “Emmaste tegutseb, Pühalepa ootel” jääb lugejale mulje, nagu oleks Emmaste valla inimestele üheks Hiiumaa vallaks liitumisel peamised takistused seotud segadustega Kärdla sadama ehitusel ja kuluka klaasist vallamajaga. Ei välista, et ka neid asjaolusid on keegi põgusalt puudutanud. Neljal vallakeskusest eemal oleva kogukonna koosolekul on vallaelanike haldusreformiga seotud põhimured vabas õhkkonnas läbi räägitud. Koosolekutel osalenute seisukohad ei ole sisuliselt erinenud Emmaste volikogu arusaamadest. Peamise halduskorralduse muutmise takistusena tooksin üldistavalt välja, et tänase Emmaste valla piirkonna rahval oleks väga väike mõju ülesaarelises ressursside jagamise üle otsustajate volikogus ehk ca 13% esindatus. Võrreldes teiste valdadega oluliselt suurem kaugus vallakeskusesse ja vähene esindatus volikogus looksid koosmõjus ühisvallas suuremad eeldused piirkonna ennatlikuks ääremaastumiseks kui iseseisva volikoguga majanduslikult heal järjel vallas. Emmaste Vallavolikogu haldusreformiga seotud otsustuste tagamaadest on põhjalikum ülevaade Emmaste valla jaanuari lehes – haldusreformi eri: http://www.emmaste.ee/documents/3582507/3617822/Emmaste_vallaleht_JAANUAR_ERIVA%CC%88LJAANNE_WEB.pdf/fd640b7a-54f0-4d5f-a6d4-17f806e71b0c

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411