Reede, veebruar 3, 2017
 

Eesti suurim päikeseelektrijaam kerkib Kärdla piirile

erakogu
Helja Kaptein | Hiiu Leht
Põllu tänava lõpus, Kärdla linna ja Püha­lepa valla piiril on juba näha metallkonstruktsioone, milles teadja silm võib tunda ära päikese­paneelide paigaldamiseks mõeldud raame.
Eelmisel aastal asutatud ettevõte OÜ 646 ehitab Rehemäele valmimise hetkel Eesti suurimat, enam kui 1 megavatise võimsusega päikeseelektrijaama, mis laiub ligi 25 000 ruutmeetril.
Ettevõtte juhatuse liige
Marek-Andres Kauts ütles Hiiu Lehele, et valmiv Kärdla päikese­elektrijaam koosneb 3240 päikese­paneelist. Jaama koguvõimsus saab olema 1,1 MW
ja planeeritav liitumisvõimsus Elektrilevi võrguga 0,9 MW, aastane toodangumaht u 1 GWh.
“Suveperioodil, kui jaam töötab päikeselisel päeval täisvõimsusel, katab tootmine suure osa Kärdla linna elektri­tarbimisest. Lisaks Kärdla alajaama kaudu Elektrilevi võrku tootmisele, võimaldab jaam tarnida elektrienergiat otseliiniga ümberkaudsetele ettevõtetele,” rääkis Kauts.
Jaama ehituse peatöövõtja on OÜ Solar4You, ehitusjärelvalvet teeb P.P. Ehitusjärelvalve. Jaama valmimine on planeeritud käesoleva aasta kevadeks ja selle valmimisega lubas ettevõtte juht Hiiumaa inimesi Hiiu Lehe kaudu ka edaspidi kursis hoida.
Päikeseelektrijaama rajamiseks saarele investeeringu saamise nimel on rohkem kui aasta tööd teinud OÜ Faasion juhatuse esimees Tanel Malk. Malk ütles, et Rehemäe 16 ja Rehemäe 16a kinnistud ostis talt päikeseelektrijaama rajamiseks raadiojaamu Sky Plus, Retro FM jt haldava Sky Media juht Ilmar Kompus. “Loodame, et valmimisel loob see ettevõtmine mõned töökohad ja pakub kohalikele ettevõtetele kohapeal keskkonnasõbralikult toodetud energiat,” lausus Tanel Malk.
OÜ Helioest juhataja Priit Pikk ütles, et Eesti seni suurim maismaal asuv päikese­elektrijaam avati mullu augustis Orissaares ja selle võimsus on 325 kW.  Tema andmetel on sellest suurem Rakveres katusel asuv 400 kW päikeseelektrijaam.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411