Teisipäev, veebruar 14, 2017
 

Edgar Liiber sai EMV hõbemedali

Eesti kergejõustiku liit
Spordikooli õpilased Edgar Liiber ja Priit Sauer ja vilistlane Anet Post olid treener Toivo Pruuli juhendamisel kergejõustikuklubi Hiiker nime all möödunud nädala­vahetusel võistlemas Tartus.
Eesti sisemeistrivõistlustel kergejõustikus asus starti üle 260 noore kergejõustiklase 45st Eesti klubist.
Hiidlastest tegi parima tulemuse noor kuulitõukaja Edgar Liiber (17), kes sellest aastast võistleb U20 vanuse­klassis. Liiber tegi kõik kuus katset aina tõusvas tempos. Juba eelviimane katse, mille pikkuseks mõõdeti 14,56 meetrit, oleks noormehele hõbemedali toonud, kuid Edgar suutis ennast veel kokku võtta ja lisada sooritusele 25 sentimeetrit, millega kindlustas hõbemedali.
Esikohatulemuse tõuganud Karel Tilga alistas konkurendid tulemusega 16,07 m, Liiberi parim tulemus oli 14,81 m ja kolmandaks jäänud Tanel Saatmani tulemus oli 14,37 m.
Treener Toivo Pruul hindas oma õpilase soorituse väga heaks: “Edgar tegi väga hea võistluse, arvestades seda, et ta on nüüd vanemas vanuseklassis ning haiguse tõttu pole ta saanud korralikult võistelda. Tartus tegi ta väga tubli võistluse. Võitja on temast poolteist aastat vanem ja selgelt teistest üle, nii et ega Edgar poleks paremat kohta sealt saanud. Ise arvas enne võistlust, et tuleb neljas või viies koht, peale eelvõistlust oligi ta neljas, aga finaalis suutis ka iga katsega parandada – mina jäin väga rahule.”
Ka Edgar ise oli sama meelt: “Esmaspäeval olin veel palavikus ja ikka õnnestus hea koht saada. Olen väga rahul.”
Kuulitõukes võistles ka Priit Sauer, kelle tulemus 12,18 meetrit tõi kümne sportlase seas üheksanda koha.
“Priit on natukene rabe praegu, natukene liiga rahulik. Tal oli enda käimasaamisega raskusi, tulemus pole väga paha, aga ta tõukab paigalt sama palju,” kommenteeris treener Pruul oma kasvandiku sooritust.
Spordikooli vilistlane Anet Post võistles kaugus­hüppes U23 vanuseklassis, kus seekord oli üllatavalt palju võistlejaid – neliteist – ning jäi tulemusega 4,93 meetrit üheksandaks.
“Tulemus ei olnud väga kehv, aga midagi säravat ka polnud – kolm-neli sentimeetrit jäi finaalikohast puudu,” oli treeneri kommentaar. Pruul lisas, et kuna Anet Post õpib ja töötab Saaremaal, ei saa ta kahjuks pidevalt harjutada.
Võrdluseks, et ala selle vanuserühma võitja Aet Laurik hüppas 6,21 meetrit.
Kristi Linkov
Hiiumaa spordikool

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411