Teisipäev, veebruar 7, 2017
 

Büroohoone vahetas omanikku

Harda Roosna
Terve eelmise aasta üritas Hiiu vallavanem Reili Rand läbi rääkida Kärdlas Keskväljak 5a asuva büroohoone ostmise võimaluste üle, aasta algul tuli uudis, et majal on uus omanik.
Vallavanem ütles Hiiu Lehele, et läbirääkimised takerdusid vaidlustes maja hinna üle.
Vallavolikogu esimees Jüri Ojasoo ütles, et hoone omanik, AS GMP Grupp pakkus müügihinnaks 1 miljon  620 000 eurot, vallavalitsus oleks olnud nõus maksma 700 000 eurot.
Ojasoo ütles, et mõlemad osapooled võtsid hinna­pakkumise kinnisvara­firmadelt. Erinevus tulenes aga sellest, et kui omanik võttis aluseks Hiiu valla poolt makstava üürihinna, siis valla­valitsus Kärdla keskmise üürihinna.
Hiiu Lehe andmetel on vallavalitsuse kasutada oleva rendipinna aastane üürihind praegu suurusjärgus 77 000 eurot. Leping on sõlmitud 25 aastaks,  seega tuleb Hiiu vallal selle aja jooksul tasuda omanikule üürikuluna üle 1,9 miljoni euro. Kaheksa aastaga on vald, algul Kärdla linn  omanikule üürina maksnud 616 000 eurot.
Uus omanik
Kohe aasta algul sai valla­valitsus ASilt GMP Grupp üllatuslikult teate, et büroo­maja, milles asub ka valla­valitsus, on omanikku vahetanud. Ette­võte, mille juhatuse liige on ettevõtja Ants Juhani, müüs aastavahetusel kinnistul asuva hoone koos vallaga sõlmitud rendi­lepinguga Viljandi päritolu firmale OÜ Vikinghaus.
Eelnimetatud ettevõtte juhatuse liige on Toomas Varjund, kes Hiiu Lehele ütles, et Hiiumaaga tal muid sidemeid pole kui äsja­tehtud ost. Küsimusele, kas tema oleks valmis hoonet Hiiu valla­valitsusele müüma, vastas Varjund: “Alles ostsin.” Rohkem ta sel teemal leheveergudel rääkima ei soostunud.
Volikogu jaanuarikuu istungil ütles vallavanem, et lähiajal on uue omaniku esindaja Hiiumaale tulemas ja vallavalitsus on avaldanud soovi temaga kohtuda.
Sõnumi, et 2008. aastal sõlmitud leping käib Hiiu vallale üle jõu, edastas valla­vanem mullu veebruaris Ants
Juhanile. Valla ette­panek oli kehtestada soodsam üüri­hind, Juhani poolt pandi lauale ka võimalus hoone välja osta. Läbirääkimistel soovis vald aluseks võtta kinnisvarabüroodelt tellitud hindamistulemused hoone õiglase väärtuse kohta. Valla­vanem ütles, et Juhanit see ei rahuldanud.
Kulukas viga
2008. aastal volitas Kärdla linnavolikogu lepingut allkirjastama tollase reformierakondlasest linnapea Anton Kaljula. Nii tollane voli­kogu esimees Ivo Eesmaa, kes tollal oli SDE liige, kui opositsiooni liige keskerakondlane Ants Vahtras tunnistasid tollal Hiiu Lehele, et magasid üürilepingu riskid maha.
Nimelt esitleti volikogule soodsamaks kaubeldud ruutmeetrihinda, kuid lepingusse pandi märksa suurem ruutmeetrite arv kui volikogu algselt rentida oli lubanud – 670 ruutmeetri asemel 800.
Leping on sõlmitud 25 aastaks ja selle lõppemisel on vallavalitsus kohustatud üüritava pinna üürileandjale tagastama.

Samal teemal: http://www.hiiuleht.ee/2016/03/vald-raagib-omanikuga-keskvaljak-5a-ostmisest/

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411