Reede, veebruar 3, 2017
 

Ametikool pakub tasuta kursusi

Äsja haridus- ja teadus­ministeeriumis valminud riikliku tellimuse toel pakub Hiiumaa ametikool sel aastal tasuta 24 tööalast koolitust.
Kursusi on aianduse ja ehituse, juhtimise ja halduse ning metsanduse teemadel, lisaks koolitusi, mille läbimine võiks väikeettevõtjal aidata oma igapäevatööga paremini toime tulla.
Esmakordselt koostas ministeerium koolitustellimuse kogu kalendriaastaks. “Tellimuse koostamine terveks aastaks annab koolidele võimaluse täpsemini kavandada koolituste mahtu ja õpetajate koormust,” selgitas ministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna programmijuht Kairi Solmann.
Tasuta kursusi on Euroopa Sotsiaalfondi toel pakutud juba kümme aastat, tellimused on tavaliselt koostatud poolaastate kaupa ning maksimaalselt 5000–6000 inimesele. Nii mahukat tellimust, mis sisaldab üle 900 kursuse peaaegu 12 000 inimese koolitamiseks, ei ole varem olnud.
Kokku saab sel aastal tasuta tööalast koolitust 11 687 inimest üle Eesti. Kavas on 910 tasuta kursust 32 kutseõppeasutuses ja kutseõpet pakkuvas rakenduskõrgkoolis.
Kursused on suunatud täiskasvanutele, kelle konkurentsivõimet ja tööalast toimetulekut õpe kasvatada aitab. Eesmärk on pakkuda õppimisvõimalusi inimestele, kes seni elukestvast õppest kõrvale jäänud või ei ole saanud end piisavalt täiendada.
Eelkõige on oodatud põhi- ja keskharidusega inimesed, kel puudub erialane haridus.
20–160 tundi kestvad lühiajalised kursused on väga sobilikud ka töötavatele täiskasvanutele, kelle oskused vajavad kaasajastamist.
Aastase koolitusplaani välja­töötamisse kaasas ministeerium konkursi kaudu ligi poolsada eksperti erinevatest õppevaldkondadest.
Täienduskoolituse tellimuse taotluse said esitada kutseõppeasutused ja rakendus­kõrgkoolid, kus kutseõpet pakutakse ning peaaegu kõik nimetatud õppeasutused seda võimalust ka kasutasid.  Koolid said pakkuda kursusi kõigil erialadel, milles toimub ka tasemeõpe, lisaks ka arvutikursusi ning erialaga seotud suhtlemis- ja keelekoolitusi. Koolid võtsid arvesse ka tööjõuvajaduse ja oskuste prognoosisüsteemi OSKA raportitest tulenevaid soovitusi ning piirkondlikku koolitusvajadust.
Õppeasutuste pakutud koolituste hulgast valis ministeerium ekspertide abiga välja need kursused, mis on eri valdkondades töötavatele inimestele vajalikumad.
Kursusi rahastavad Euroopa Sotsiaalfond ning haridus- ja teadusministeerium.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411