Teisipäev, jaanuar 3, 2017
 

Väikestel omavalitsustel lootust sundliitmi­sest pääseda

Vähem kui 5000 elanikuga omavalitsustel on väike lootus jääda iseseisvaks, kui suudetakse tõestada oma haldussuutlikkust.
Riigihalduse minister Mihhail Korb ütles valitsuse pressikonverentsil, et haldusreformi seadust praegu ei muudeta ja lähtuda tuleb 5000 elaniku kriteeriumist ning valdadele, mille elanike arv jääb alla selle, teeb valitsus igal juhul ettepaneku ühineda. Järgmiseks tuleb vallal tõestada, kui hästi ta saab hakkama.
Korb möönis, et Hiiumaal asuvad vähem kui 2000 elanikuga Emmaste ja Pühalepa vald, mis pole liitumisläbirääkimisi alustanud, on omavalitsustena Eesti keskmisest tugevamad. “Nemad ei saa toetust tasandusfondist, see räägib sellest, et elanikud, kes on nende kahe valla territooriumil, on kõrge sissetulekuga ja vallad tõesti nende ülesannetega, mis neile on eraldatud, tulevad toime,” sõnas Korb. “Aga oma argumendid nad peavad ise kirja panema, esitama vabariigi valitsusele ja siis vabariigi valitsusel on kaalutletud õigus otsustada, mis saab edasi, kas jääda oma ettepaneku juurde ehk lähtuda 5000 kriteeriumist või teha tõesti mingi erand arvestades kohaliku omavalitsuse tugevust,” lisas ta.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411