Reede, jaanuar 27, 2017
 

Pühalepa vallajuhid valla eelarvest enne vastu­võtmist rääkida ei taha

Uue aasta alguses uuris Hiiu Leht, kuidas valmivad saare omavalitsuste selle aasta eelarved. Kenasti laekusid vastused nii Hiiu vallast, Käinast kui ka Emmastest. Omavalitsus, mille juhid eelarvevalikute teemal avalikkusele info andmist kuigi oluliseks ei pea, on Pühalepa vald.
3. jaanuaril vallavalitsuse üldaadressil e-kirjaga saadetud palve eelarve valmimist kommenteerida ja vastata muuhulgas küsimustele kui kaugel menetlemine on, millised numbrid eelarvet iseloomustavad, kui palju on omatulusid, kui palju sihtotstarbelisi toetusi, kui palju investeeringuid ning millised on tähtsamad investeerimisobjektid, ei tulnud nädala jooksul mingit vastust.
Kui uurisin seejärel Püha­lepa volikogu esimehelt Toomas Remmelkoorilt telefonitsi, milles asi, kinnitas ta, et e-kiri on vallavalitsuses kätte saadud, aga palus selle siiski endale edasi saata. Kuna vastust ikka ei tulnud, helistasin volikogu juhile mõni päev hiljem uuesti ja sain umbmäärase lubaduse “meiliga midagi saata”.
Viimati suhtlesin Toomas Remmelkooriga selle nädala esmaspäeva hommikul. “Sa oled selle eelarveasjaga õige visa,” hüüatas ta telefonis üllatunult.
Jutt sellest, et vallaeelarve on oluline dokument ja selle valmimisega võiks avalikkust maakonnalehe kaudu kursis hoida, ei saanud allakirjutanu mingit selget vastust.
Küll aga oli volikogu esimees valmis jagama muret, et piirkondade konkurentsi­võime tugevdamise programmi esitatud projekt “Suuremõisa juustukoja rekonstrueerimine külastuskeskuseks” jäi toetuseta. “See ei ole õiglane, et Hiiumaa objekte võrreldakse Lottemaaga ja soovitakse sama­sugust külastajate arvu,” kurtis volikogu esimees.
Küsimuse peale, kas saaks siiski väikese ülevaate sellest, kuidas Pühalepa valla eelarve menetlemine edeneb, vastas Toomas Remmelkoor: “Veebruaris võetakse vastu, eks selleks ajaks ole näha.”
Küllap ongi, sest valla eel­arved ilmuvad pärast valmimist Riigi Teatajas ja sealt saab neid vastuvõtmise järel muidugi vaadata igaüks.
Vallavalitsusse esmaspäeva õhtul saadetud meilile ülalpool toodud artikli tekstiga vastas Pühalepa vallavanem Ants Orav, et eelarvet koostatakse vastavalt Pühalepa vallavolikogu poolt kinnitatud “Pühalepa valla eelarvestrateegiale 2017–2021”, mis on avalikult kättesaadav nii valla kodulehel, kui ka elektroonilises Riigi Teatajas.
“Hetkel on eelarve koostamise protsess menetluses ja ennatlike otsuseid, milliseks lõplik eelarve kujuneb ei ole õige veel teha. Korrektne on rääkida eelarvest, et mida, kus ja milla tehakse, siis kui volikogu on eelarve vastu võtnud,” kirjutas Orav. (Kirjaviis muutmata.)

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411