Teisipäev, jaanuar 10, 2017
 

Pevkurit toetati ka Hiiumaal

Kristel Abel
Laupäeval käisid Tallinnas Reformierakonnale esimeest ja juhatust valimas ka erakonna Hiiumaa piirkonna liikmed.
“Tulemusega saab kindlasti rahul olla,” ütles Reformierakonna Hiiumaa maakonna­organisatsiooni juhtiv maa­vanem Riho Rahuoja, kes oli ka Hanno Pevkuri kandidatuuri ülesseadjate hulgas erakonna esimehe kohale. “Hannot tunnen hästi, kuna töötasin sotsiaalministeeriumis tema alluvuses mitu aastat ja võin kinnitada: Reformierakond sai väga hea uue juhi.”
Rahuoja märkis, et kindlasti aitas valimistulemusele kaasa seegi, et Pevkur kampaania käigus ise kõik Eesti piirkonnad läbi sõitis, erakonnakaaslastega kohtus ja oma vaateid selgitas. Detsembris käis ta ka Hiiumaal. Kuna laupäeval kinnitas värskelt valitud esimees soovi samasugune ringsõit õige pea uuesti ette võtta selleks, et kuulata Reformierakonna liikmete arvamusi erakonna uue programmi ja töökorralduse kohta, on teda ilmselt varsti taas saarele oodata.
Käina vallavolikogu esimees Üllar Padari, kes andis oma hääle eelvalimiste käigus interneti teel, ütles, et Pevkuril on hea alustada erakonna esimehena puhtalt lehelt. “See peaks looma head eeldused läbirääkimistel teiste erakondadega,” pakkus Padari.
Laupäeval Tallinnas erakonna üldkogul käinud Agu Kohari toetas samuti Hanno Pevkurit. “Oli väga tegus üldkogu ja uus esimees sai tugeva mandaadi,” hindas Kohari. “Juhatuse valimise tulemus näitab, et seal on erinevad põlvkonnad esindatud. Selle üle on mul hea meel.”
Reformierakonna juhatusse pääses ka Riigikogu liige Läänemaalt ja saartelt, Urve Tiidus, kes samuti eelmise aasta lõpus Hiiumaal erakonnakaaslastega kohtumas käis. Regionaalpoliitiliste meetmetena, mis hiidlasi aitaksid, andsid Hiiumaa reformi­erakondlased parlamendisaadikule tookord kaasa mõtte taotleda regionaalse erisusena saartele konkurentsivõime tagamiseks odavamat elektrit.
“Kuigi see idee näib esma­pilgul intrigeeriv, oleme juba veidi uurinud, kas ja kuidas oleks asi võimalik ja see võib olla üks plaan, mille elluviimiseks Reformierakond Hiiumaal moodustuva ühe omavalitsuse volikogu valimistel sügisel valijatelt toetust küsib,” ütles Rahuoja, lisades, et täpne valimisprogramm saab paika jaanipäevaks.
Maavanem avaldas arvamust, et kuigi Reformierakond on üle pikkade aastate valitsusest kõrvale jäänud, ei muuda see fakti, et erakonnal on riigikogus suurim esindus. “Olen veendunud, et juhivahetus ning võimalus mõnda aega mõtteid koondada aitavad erakonna varsti taas valitsusse,” ütles ta.
Lähiaja tähtsaima eesmärgina seisavad kõigil erakondadel ees sellel sügisel toimuvad kohalike volikogude valimised ja nendeks valmistumine on Reformierakonna Hiiumaa maakonnajuhi sõnul juba alanud.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411