Reede, jaanuar 6, 2017
 

Pealinnahiidlased saavad kokku

Tallinna hiidlaste seltsi esimees Advig Kiris teatas, et ka uuel aastal jätkab selts traditsiooni aeg-ajalt koguneda, et vahetada mõtteid oma kodusaare asjade üle, värskendada mälestusi ja/või arutada saare arengu võimalikke tulevikunägemusi.
“Neis aruteludes on seltsi liikmetel olnud enamasti abiks kodusaare majandus- või kultuurielu, sotsiaalseid ja poliitilisi probleeme hästi tundvad inimesed,” ütles Kiris. Ta tõi näiteks, et seltsi külalisteks on olnud maavanemad, möödunud aastal kujunesid väga huvitavateks kohtumised Hiiu Lehe peatoimetaja Harda Roosna ja Hiiu vallavanema Reili Rannaga.
Alanud aasta esimese pealinnahiidlaste kokkutuleku külaliseks on saare kultuurielu üks alustugesid Helle-Mare Kõmmus. “Ta oli nõus meiega vestlema saare kultuurieluga seotud laiema küsimusteringi teemal, nagu hiidlaseks olemine, rahvatants, pärimus­kultuur, selle juurte sügavus ja hoidjate-kasvatajate tegemised,“ selgitas Kiris.
Kõik seltsi liikmed on oodatud kohtumisele, mis leiab aset laupäeval, 14. jaanuaril kell 12 Tallinnas Raua tn 1 huviklubi Raavis ruumides.

 

Sildid: , ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Tõnu Otsason

    Kui” välishiidlased”, s.o. Hiiumaalased tahaks oma linnalis te suguvendadega nende sõprusringist osa saada, kas seda saaks väikese tasu eest lubada. Olen koduloohuviline ja väga soovin kuulata vanemate mälestusi

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411