Teisipäev, jaanuar 17, 2017
 

Marcus Mäll Eesti noortemeister

Krista Mäll
Nädalavahetusel Lasnamäe spordihallis toimunud Eesti noorte talvistel meistrivõistlustel sisekergejõustikus võitis Marcus Mäll (14) 60 meetri sprindis kulla ja oli 200 meetri jooksus teine.
60 meetri sprindi eelvõistlusel tegi Mäll elu parima jooksu ja võitis kvalifikatsiooni ajaga 7,47 sekundit. Sealjuures kaotas Keorg Liiv, kellele Mäll nädal tagasi Aleksander Tšikini mälestus­võistlustel alla jäi, talle sajandikuga.
Finaalis suutis kerge­jõustikuklubi Hiiker esindav Mäll aega veelgi kärpida. Tulemus 7,40 andis Eesti meistritiitli kuni 16aastaste vanuseklassis.
Päev hiljem ehk pühapäeval võistles Toivo Pruuli juhendamisel treeniv Mäll 200 meetri jooksus. Seal läbis ta distantsi ajaga   24,26 sekundit ja teenis sellega hõbemedali. Parim oli juba eespool mainitud Liiv ajaga 24.04.
“Hea meel oli, et Marcus võitis – ja kaks medalit on muidugi uhkem kui üks,” naljatas treener Toivo Pruul.
Küsimusele, millised on tema ootused end väga tugevast küljest näidanud Marcuse suhtes, ütles treener, et ootab huviga suve ja loodab, et Marcusel jätkub jõudu, tervist, tahtmist, et tiitlit kaitsta.
Kui kõik hästi läheb, saab Marcus osaleda Balti matšil. Veel seisab suvel ees üks rahvusvaheline võistlus Prantsusmaal, kuhu Pruul viib oma õpilasi juba kuuendat korda.
Kuni 18aastaste noormeeste seas oli samuti hiidlane finaalis – Joel Hiis jooksis kvalifikatsioonis välja aja 7,38 sekundit, mis viis ta kuuendana finaaljooksu. Seal suutis ta aega sajandiku võrra parandada ja teenis viienda koha. Võitis Henri Sai ajaga 7,01.
Võistlustules olid ka Pruuli õpilased Kristina Joarand ja Anna-Brita Tall, kes kuni 18aastaste kaugushüppes teenisid 18. ja 31. koha tulemustega vastavalt
4,87 meetrit ja 4,28 meetrit. 1,55 meetrit ületanud Joarand
oli kõrgushüppes 13.

Hergo Tasuja

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411