Reede, jaanuar 27, 2017
 

Majandusülevaade ilmus inglise keeles

Hiiumaa eelmise aasta majandusülevaade on nüüdsest olemas ka inglisekeelsena. Põhifaktid saarte majandusharudest ning ettevõtetest said kaante vahele ja on olemas ka elektroonilisel kujul. Koostajate sooviks on majandusfakte koondavat kogumikku jagada saare külalistele ning  pakkuda infot ka neile, kes ehk tahaksid saarele investeerida ja töökohti luua. Samuti võivad brošüüri oma äripartneritele jagamiseks kasutada Hiiumaa ettevõtjad.
“Globaliseeruvas maa­ilmas on Hiiumaa jäänud rahulikuks ja mõneti muinas­jutuliseks paigaks, mis paikneb Läänemere ristteedel, on maailma suhtes avatud ja uudishimulik, kuid hoiab ajaloo- ja kultuuripärandit ning sellest tulenevat tasakaalukust ja tarkust,” kirjutab maavanem Riho Rahuoja ülevaate sisse­juhatuses.
Sihtasutuse Tuuru juhataja
Aivi Telvik ütles Hiiu Lehele, et infomaterjali, millega piirkonda nähtavaks teha, ei ole kunagi liiga palju. “Usun, et Hiiumaa majanduse põhjalik tutvustamine ka võõrkeelsele lugejale võib ootamatuid tulemusi anda, sest meie majandus võib üllatada kui avastada, et pealtnäha turismisaar sisaldab endas põnevat tööstus­kompetentsi. Ja miks mitte investeerida sinna, kus kasvupinnas loodud,” lausus ta.
EAS rahastas trükise välja­andmist SA Tuuru taotluse alusel ettevõtlusteadlikkuse tugiprogrammi kaudu. Majandusülevaate kirjastas SA Tuuru, eestikeelse teksti tõlkis Tallinna Ülikoolis magistrantuuris kirjalikku tõlget õppiv inglise filoloog Gristel Pihlakas.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411