Teisipäev, jaanuar 17, 2017
 

Leedo vaidlustas St. Ola arestimise

Vjatšeslav Leedole kuuluv OÜ St. Ola Maritime esitas kohtule määruskaebuse Pärnu maakohtu mullu 30. detsembril tehtud määrusele parvlaeva St. Ola arestimiseks.
Kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ütles BNSile, et kohus ei ole veel määruskaebuse osas seisukohta võtnud ning ringkonnakohtusse ei ole see jõudnud.
Riigi sadamaid haldaval ASil Saarte Liinid on Vjatšeslav Leedo ettevõtetelt Saaremaa Laevakompanii ja Väinamere Liinid jäänud sadamatasudena saamata ligikaudu miljon eurot. Hagi tagamiseks on kohus teinud ettevõtte taotluse alusel ka määruse St. Ola Maritime’ile kuuluva parvlaeva St. Ola arestimiseks.
Leedole kuuluv OÜ Väinamere Liinid väitis, et ASi Saarte Liinid väidetav nõue on OÜ Väinamere Liinid, mitte St.Ola Maritime vastu ja seetõttu on juba ainuüksi teise äriühingu vara arestimine täiesti põhjendamatu.
Lisaks on ettevõtte sõnul nende nõue Saarte Liinidega nõuded tasaarveldanud. “Väinamere Liinid esitas möödunud aastal nõuded Saarte Liinide vastu, kuna sadamate haldaja jättis täitmata sadamateenuste osutamise lepingust tulenevad kohustused. Sellest tulenevalt kandis Väinamere Liinid vedajana olulist kahju. Saarte Liinid pole aga võlgnevusi tasunud ja Väinamere Liinide nõuded ületavad ASi Saarte Liinid nõudeid. Seetõttu ei ole OÜl Väinamere Liinid võlgnevust ASi Saarte Liinid ees, kuna vastastikused nõuded on Väinamere Liinide poolt tasaarvestatud,” teatas ettevõte.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411