Teisipäev, jaanuar 24, 2017
 

Külavanema rollist

Mida enam edeneb haldusreform, seda rohkem räägitakse külaelu arendajate, nüüd siis ka külavanemate rollist. Kuidas need kaks, küla arendamisega tegelev selts ja külavanem omavahel suhestuvad?
Rahandusministeeriumi kodulehel on kirjas, et külavanema õiguste ja kohustuste täpsem reguleerimine on veel arut­elu koht. Ministeeriumi seisukoht on, et praegu kohaliku omavalitsuse korralduse seaduses sisalduv regulatsioon, mis annab volikogudele pädevuse kehtestada küla­vanema statuut on piisav.
Samas tundub, et see lahendus eriti ei tööta. Näiteks ütles Ester Tammis, et praegu pole kellelgi ülevaadet kui palju külavanemaid on Hiiumaal. Ka pole kohalikud omavalitsused kehtestanud külavanema statuuti.
Pärnumaal uuriti, mille alusel sealsed vähesed külavanemad toimetavad. Valdavalt tegelevad nad asjaajamisega vastavalt vajadustele, vähestel juhtudel statuudi või küla arengukava alusel, ühelgi küla­vanemal ei olnud lepingut külaseltsiga ja ühel juhul oli töö aluseks suuline kokku­lepe vallavalitsusega.
Asjade selgitamiseks kutsub Kodukant Hiiumaa neid, kes olnud või on külavanemad või ennast selleks peavad, neljapäeval, 2. veebruaril Valgu seltsimajja, et teema üle aru pidada.
24. jaanuar 2017

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411