Teisipäev, jaanuar 24, 2017
 

Koostöökogu jagab suure osa toetusrahast sel aastal

Harda Roosna
Hiidlaste koostöökogu kohendas nii hindamistingimusi kui taotlusvoore – kogu nn investeeringumeetmete raha jagatakse sel aastal, kuigi perioodi lõpuni jääb veel kolm aastat.
Esimene uus taotlusvoor on avanemas juba veebruari keskel ja jagamisele lähevad siis nn pehmete meetmete toetused. Meetmetest 3 “Uuenduslik kogukond” ja 4 “Arengukoostöö” on jagada vastavalt 70 000 eurot ja 85 000 eurot.
“Suur” raha jagatakse sügisel
Mõlemad meetmed avanevad ka 2018. ja 2019. aastal. Erinevalt neist jagatakse meetmete 1 “Ettevõtete areng” ja 2 “Külaarendus ja kogukonnateenused” toetused kõik välja tänavu oktoobris.  Toetuse kogusumma kummaski meetmes on vastavalt 353 000 eurot ja 286 426 eurot. Teine taotlusvoor on avatud 2. oktoobrist 16. oktoobrini.
Leader tegevuskeskuse juhataja Reet Kokovkin selgitas, et ühest küljest on suur investeeringute vajadus ja kogukonna suur huvi, teisalt jõuab siis perioodi lõpuks investeeringud ära teha. Juhul, kui mõne investeeringu tegemine mingil põhjusel luhtub, saab 2020. aastal kuulutada välja veel ühe taotlusvooru meetmele, mille otsustab üldkoosolek.
Uus on ka see, et iga taotleja saab esitada vaid ühe projekti. Muudatus tehti tingitult sellest, et eelmisel aastal, kui LEADER meetmed avanesid, esitas üks organisatsioon seitse toetusetaotlust.
Ka alammäär, millest alates tuleb taotluse esitamiseks küsida MTÜ Hiidlaste Koostöökogu üldkoosoleku nõusolek, on madalam – 50 000 eurot. Eelmisel aastal oli see 100 000 eurot.
Ka projektide hindamis­kriteeriumites on mitmeid muutusi. Üks neist näiteks see, et võrreldes mullusega on vähendatud kohaliku toidu osatähtsust ja hindepunkte, mida selle valdkonna eest saab.
Nõustamine tuleb kasuks
Meetme 3 ja 4 meetmelehed leiab veebist aadressil www.kogu.hiiumaa.ee Samuti oodatakse taotlejaid nõustamisele ja oma projektimõtet tutvustama Kärdlasse Tuuru majja Hiidlaste koostöökogu büroosse. Eelnevalt tuleks nõustamisele registreeruda meiliaadressil info@kogu.hiiumaa.ee Tegevuskeskuse nõustaja Ilmi Aksli juhtis tähelepanu, et kasulik on see ka, kuna hindamisel saab taotleja nõustamisel käimise eest lisapunkte.
Kuna meetmete mahud selles voorus on suhteliselt väikesed, soovitatakse oma taotlus väga täpselt läbi mõelda ja kirja panna. Kui kavas on esitada taotlus, mis läheneb või ületab piirsummat 50 000 eurot, tuleb sellest teada anda hiljemalt 31. jaanuarini. Vastavalt Koostöökogu strateegiale peab üldkoosolek kaaluma nii suure taotluse vajalikkust kogukonnale ja andma nõusoleku taotluse hindamiseks.
HKK veebilehel on põhjalikud juhised, kuidas taotlust kirjutada. Väga tähtis on taotlust esitades jälgida, kas  taotleja kvalifitseerub riigihankekohuslaseks.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411