Reede, jaanuar 27, 2017
 

Kärdla kirik sai katuseraha

www.reaalprojekt.ee
Muinsuskaitseamet avaldas tänavuse Pühakodade programmi eelarve. Ainsa objektina Hiiumaalt on selles kirjas Kärdla kirik, mille katuste restaureerimise esimese etapi töödeks on ette nähtud 20 000 eurot.
Muinsuskaitseameti Hiiumaa vaneminspektor Katrin Koit ütles, et katuste täielikuks restaureerimiseks küsis kogudus 100 000 eurot. Koit märkis, et kui arvestada summat, veidi üle 660 000 euro, mis oli kogu Eesti peale jagada, on saadud summa mõistlik ja selle raha eest, pluss koguduse omapanus ja kaasfinantseering, saab teha korda osa katusest.
Kiriku plekkkatuste ja katuse­konstruktsioonide täielik restaureerimine läheb maksma 400 000 eurot, kogu kiriku restaureerimine
1,1 miljonit eurot.
1863. aastal valminud kiriku restaureerimisel tuli kogudusele appi ettevõtja Enn Kunila koos Hiiumaa sõprade seltsi liikmetega. Nende kogutud tulust Hiiumaa kohvikutepäeval avatud kohvikus Kirik Keset Küla telliti muinsuskaitse eri­tingimused. Valminud eritingimustest selgus, et kiriku katusekonstruktsioonid on avariilises seisundis ehk müüripealsete sarikate otsad on mädad ja kooriruumi põrandas on vamm. Ka elektri­süsteem vajab vahetamist. Plaan on ehitada tualett, vee- ja kanalisatsiooni­süsteem ja sadeveed ära juhtida.
2015. aastal tellis kogudus kiriku projekteerimis- ja uurimistööd OÜlt Vana Tallinn ning hoone lasermõõdistamise ja -skaneerimise OÜlt Reaalprojekt.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411