Reede, jaanuar 20, 2017
 

Kärdla ainus ökopood suleb uksed

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Veebruari kaks esimest nädalat on veel avatud 16 aastat Kärdlas tervisetooteid müünud kauplus “Urve aiapood”.
Poe omanik Urve Harjak meenutas, kuidas ta algul tõi kilekotiga pealinna ökopoodidest vähehaaval üht-teist oma poodi müügile. Aja möödudes küsiti aina rohkem ja erinevaid ökotooteid, kuid paraku pole ostjaid ikkagi nii palju, et ettevõte suudaks ots-otsaga kokku tulla. Nii ongi keeruline kaupa tellida ja tellitu kipub aeguma. Harjak nentis, et saab aru küll, et ostjate hulga Hiiumaal määrab hind: “Inimene saabki aru ja teab, et ökotoode on tervisele hea, aga raha tal selle ostmiseks pole.”
Sellest, et niisugust poodi siiski vaja on, annab aimu vestluse ajal vahetpidamata helisev telefon ja küsimised, kas üht või teist toodet poes ikka on. “Üldiselt inimesed teavad, mille järele nad tulevad,” kinnitas Harjak. Enim ostetakse kookos- ja kanepiõli, tatart, nõudepesuvahendit, šampoone, kreeme, soola, suhkrut ja pudrumaterjali.
Palju on ka külastajaid, kes müügiloleva kauba kohta selgitusi ja soovitusi kuulda tahavad. “Olen märganud, et võõrad, kes mandrilt korraks saarele tulnud, oskavad isegi rohkem küsida ja on teadlikumad ostjad – nii jagangi hea meelega selgitusi, mida mandril müüjad küll ei tee,” lisas ta.
Harjak ütles, et lõpliku tõuke poe sulgemiseks andis halvenev tervis. “Pole mõtet endale stressi tekitada, kui päevas käib vaid paar ostjat, kellele tuleb pikalt selgitada, miks need tooted on tervisele kasulikumad kui tavapoest ostetud,” ütles ta.
Harjak hellitab lootust, et ehk keegi tuleb ja võtab ökotoodete müügi enda peale. “Kasutan ka ise neid tooteid ja sooviksin neid kodu lähedalt osta,” ütles ta. Tema hinnangul on tarbijad siiski üha teadlikumad ning aina enam on levimas arusaam, et enesetunnet ja tervist mõjutab ka toit, mida igapäevaselt tarbime.
Näiteks suviti küsitakse tema käest ka hiiumaiseid juurikaid ja mune, kuid kuna kaupluses on ruumi  vähe, pole ta neid seni müügile võtnud. Kui keegi sellise poe pidamise ette võtab, võiks seal tema arvates olla müügil ka hiiumaist mahekaupa porgandist seebini.
Kärdla eraettevõtja Urve Harjaku Loodustooted kauplus on jaanuaris avatud laupäeviti, 1.–11. veebruarini iga päev kella 10–15ni, infot saab telefonil 469 6468.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411