Teisipäev, jaanuar 17, 2017
 

“Jääv algus” Nelja Nurga galeriis

Helja Kaptein
Reedel avasid Käina huvikooli kunstiosakonna õpilased ja õpetajad Kärdlas Nelja Nurga galeriis mitmeti loetava pealkirjaga õpilastööde näituse “Jääv algus”.
20. tegevusaastat tähistanud Käina huvikooli direktor Ly Meldorf ütles galeristidele tänusõnad, et neil on võimalus oma kooli õpilaste töid ka Kärdlas tutvustada. Ta meenutas, et viimane õpilastööde näitus “Otsides valgust”, kus ka Käina õpilased osalesid, oli Kärdlas tervelt seitse aastat tagasi, aastal 2009.
Kunstiõpetuse õpetaja Silli-Mai Kütt märkis, et küll on nii mõnegi vilistlase tööd olnud Hiiumaa kunstnike vabaühenduse HiKu aastalõpunäitustel.
“Mul on äärmiselt hea meel, et läbilõike kahekümne aasta töödest nüüd Kärdlasse tõime,” rõhutas Kütt.
Töid esitledes rääkis ta, et need on tehtud eri eas õpilaste poolt kõige pisematest kuni koolilõputöödeni välja. Kokku on 20 aasta jooksul kooli kunstiosakonna lõpetanud 22 õpilast. Näitusel on väljas 49 autori tööd, nii maale, graafikat, keraamikat kui klaasi.
“Väikeste autorite tööd on ehk mängulisemad ja mitte nii akadeemilised, aga mõeldes näituse pealkirjale “Jääv algus” on see kui küsimus või punkt või siis leiab igaüks oma versiooni,” mõtiskles Kütt. “Samas nii suured kui väikesed otsivad kunstist huvitavat maailmanägemust, põnevat ajaviidet, uute asjade õppimist, toimetulekut mõtte tekkimisest kolmemõõtmelise asjani.”
Hiiumaa rahvakultuuri­spetsialist Helle-Mare Kõmmus tuletas meelde, et tänavune aasta on laste ja noorte aasta “Mina ka”, mida väärindavad mitu tähtsündmust nagu laulu- ja tantsupidu “Mina jään” ja laste vabariik.
“Kõige tähtsam on see, et kirja pandud on paar märksõna: ise olemine ja koos tegemine,” rõhutas Kõmmus. “Rõõmu teeb, et meie galerii aasta algabki ise olemise ja koos tegemisega.”
Kärdla põhikooli kunstiõpetaja Sulev Loopalu ütles Hiiu Lehele, et vaatab teise kooli õpilaste töid suure huviga.
“Tubli töö ja nagu alati on lapsed õpetaja nägu,” nentis ta. Loopalu hindas osa välja­panekust, näiteks Britta Mai Martini tööd, täiesti professionaalseks.
“Toon kindlasti oma klassi õpilased kunstitunnis seda näitust vaatama,” lubas Loopalu. “Kasutame seda võimalust, mis meil on, sest ega igal ajal ei ole ju võimalust KUMUsse minna.”
Meldorf ja Kütt tänasid Valev Seina ja Kalli Seina, kes aitasid näitust kujundada, abilisi Tea Martinit ja Anna Lippu ning avamispeo muusikalist kujundajat Olesja Voronjukki koos õpilastega.
Käina huvikooli kunstiõpilaste näitus “Jääv algus” on Kärdlas Nelja Nurga galeriis avatud 11. veebruarini.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411