Teisipäev, jaanuar 3, 2017
 

Hiiumaa keskerakondlased ootavad peaministri visiiti

Peep Lillemägi | Hiiu Leht
Keskerakonna Hiiumaa piirkonna liikmetega aasta viimasel nädalal kohtunud regionaalminister Mihhail Korb rääkis nii sellest, kuidas Keskerakond valitsusse jõudis, kui ka sellest, mida oodata haldusreformist.
Keskerakonna Hiiumaa piirkonna esimees Ants Vahtras ütles Hiiu Lehele, et haldusreformist oli ministri kohtumisel erakonnakaaslastega päris palju juttu.
“Seisukohad, mis Hiiumaal selle reformi kohta on, olid teada ja nagu juba uudistes kõlanud: Pühalepa ja Emmaste vastuseisu ei õnnestunud esialgu muuta ka regionaal­ministril. Hea meel on aga sellest, et Pühalepa ja Emmaste, mis varasemalt valitsusliikmete külaskäikudel väga palju tähelepanu saanud pole, olid seekord lausa tähelepanu keskpunktis ja vallajuhtidega kohtuti päris eraldi.”
Vahtrase sõnul räägiti Hiiumaa keskerakondlaste ja ministri kohtumisel lisaks sellestki, kuidas Kesk­erakonna jõudmine valitsusse teoks sai  ja mida valitsuses olles teha tahetakse.
“Kõlama jäi mõte, et uus koalitsioon soovib kuulata kõiki, ka neid, kelle ettepanekud võib-olla varem pole eriti tähelepanu pälvinud. Palju kõiki tehtud ettepanekuid otsustamisel arvesse võtta saab, on muidugi iseasi,” lausus ta.
Postitiivseks nimetas
Vahtras seda, et peaminister Jüri Ratas uuris kohe ametisse saades, kuidas Hiiumaal asjad lähevad ja kindlasti on peaministrit juba enne kevadet ka saarele oodata.
“Eks peame selleks ajaks ette valmistama oma soovid ja ettepanekud, millised meie meelest Hiiumaa arengu võtme­kohad on,” sõnas peaministrierakonna piirkonnajuht Hiiumaal.
Hiiumaal on Keskerakond esindatud Käina ja Hiiu valla volikogus ja Hiiu vallas ollakse ka valitsuskoalitsioonis.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411