Reede, jaanuar 6, 2017
 

Hiiukala edastas PRIAle toetusetaotlused

Detsembris edastas MTÜ Hiiukala PRIAle menetlemiseks 2016. aasta taotlusvooru taotlused. Kokku 21, millest kohaliku kalanduse tegevusgrupi heakskiidu pälvis neliteist. PRIA teeb oma valiku ja otsused 14. veebruariks.
Korraga oli avatud viis meedet: kala väärindamine ja turustamine; mitmekesistamine; kalasadamate uuendamine; koelmute taastamine ning sotsiaalne heaolu ja kultuuri­pärand.
“Kuna Kalandusturu korraldamise seadus lubab infot avaldada alles pärast PRIApoolse haldusotsuse teatavaks­tegemist, siis saab enne seda rääkida taotlusvoorust vaid numbrites,” selgitas MTÜ Hiiukala tegevjuht Tuuli Tammla.
Meemete maht kokku oli üle 539 000 euro, toetusetaotlusi laekus üle 485 000 euro. Kokku laekus 22 taotlust, millest hindamisele läks 21 ning taotluseta ei jäänud ükski meede. Kala väärindamise ja turustamise tegevussuunast tegi hindamiskomisjon PRIAle ettepaneku rahastada ühte taotlust. Mitmekesistamise tegevussuunas otsustati rahastada seitset projektitaotlust, kalasadamatest said kohaliku hindamiskomisjoni heakskiidu kahe sadama uuendustööd, sotsiaalse heaolu ja kultuuripärandi projektidest tehti positiivne otsus kolme taotluse kohta. Ainuke esitatud koelmute taastamise projektitaotlus sai samuti kohapealse heakskiidu.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411