Reede, jaanuar 6, 2017
 

Hiiu Kalur võidutses puuriturniiril

Margarita Korol
MTÜ Hiiumaa Jalgpalli jalgpalliaasta lõppes vana aasta õhtul, kui algatasime uue traditsiooni Mängude Maja juures asuval kunstmuru­väljakul ehk omakeski kutsutud “puuris”.
Mõte korraldada turniir kunstmurul tuli meie treenerite­duol Mario Degtjov ja Tanel Lips, kes otsisid viisi, kuidas väikestele lastele näidismänguks publikut kohale meelitada. “Probleem kerkis sellest, et väikestel lastel hakkavad jalad võistlustel värisema, kuna nad pole harjunud pealtvaatajatega,” selgitas Degtjov. Selleks, et lapsi publikuga harjutada, mõeldi mängule ümber nn kest ehk puuriturniir. “Turniiri tippmomendiks ongi väikeste laste näidismäng ja seekord oli selle mängu publikuarv päeva suurim.”
Turniiril osales üllatuslikult palju, üheksa võist­konda üle Hiiumaa. Kuna igas võist­konnas oli lubatud üles anda seitse mängijat ja lisaks toimus ka näidismäng, sai mängijaid kokku 85. Mängijad olid omakorda jagatud kolme alagruppi. Võistkondades olid lubatud mängida nii naistel kui meestel. Naisi oli võistlemas koguni kolm, kõik Hiiumaal teada-tuntud jalgpallurid: Lisete Tammeveski, Saara Kattel ja Jaanika Küttim. Naised meestele kuidagi alla ei jäänud ning turniiri parima naismängija tiitel läks 2016. aasta Eesti meistriks tulnud Lisete Tammeveskile. Tema sai naistest ka kõige enam mänguaega.
Näidismängu võitsid vanemad
Turniiri vahepeal toimunud näidismängus kohtusid omavahel treener Tanel Lipsu juhendatavad 2009. sünniaastaga noored jalgpallurid ja treener Mario Degtjovi juhendatavad 2007. aastal sündinud jalgpallurid. Kaasaelamine oli väga kõva ning treener Tanel Lipsu sõnul läks mäng väga hästi: “Oli väga äge mäng ja päev!”
Lips lohutas enda grupi lapsi ja julgustas neid üle olema suurematele allajäämisest: “Jalgpalli põhieesmärk on küll lüüa väravaid ja võita, kuid alati ei saa ega tohi seada tulemust esikohale.”
“Laste näidismäng oli lõbus ja tore, nagu lastejalgpall olema peabki. Lapsed olid mõlemas võistkonnas tublid ja mängisid isuga. Kumbki treeneritest seisu peale mängima ei läinud, vaid mängiti väga sõbralikult, kuna teadupärast on kõik lapsed kunagi üks ja seesama võistkond,” lisas Degtjov.
Nii said meie jalgpalli­lapsed väärt kogemuse, mängides suure publiku ees ja näidismatši lõpus said kõik väikesed pallivõlurid suured šokolaadimedalid, kõrrejoogi ja küpsised, mille eest suur tänu Coop Hiiumaale.
Edasi jätkus puuriturniir juba kohamängudega, kus alagrupi mängude tulemusena võtsid mõõtu juba vanad teada-tuntud jalgpallurid võistkonnast Hiiu Kalur, noored ja uljad võistkonnast Aquaslangistid ning turniiri keerulisema nime välja mõelnud FC Eichörenchen.
Õnneks jätkus pinget turniiri viimaste minutiteni ja alles otsustav mäng pani paika võistluse lõpptulemuse.
Vastasseisus vanad (FC Hiiu Kalur) vs noored (FC Eichörenchen) näitasid oma oskusi ja paremust vanad ning mängu ja ühtlasi ka kogu turniiri võitis Hiiu Kalur 3:1. Väravad lõid Sander Laur, Mario Degtjov ja Arli Salm. Hõbemedalile mängis end FC Eichörenchen ja pronksile Aquaslangistid.
Meeskonnas Hiiu Kalur mängisid mõlemad treenerid Mario Degtjov ja Tanel Lips, Martin Reimi jalgpallikooli treener Arli Salm, väravavaht Imre Riik, Sander Laur ning vanameistrid ja Hiiumaa jalgpalli alustalad Kaupo Valting ja Georg Linkov. Hiiu Kaluri nime all on võistkond mänginud aastaid ka Eesti meistrivõistluste sarjas ning hiljem jätkanud mängimist jalgpalli rahvaliigas. Hiiu Kalur on olnud Hiiumaa noorte sportlike harrastuste toetaja aastaid ja see on suurepäraseks ees­kujuks paljudele teistele.
Eriauhinnad pälvisid turniiri parim noormängija Andris Valk, parim väravavaht Jaan Rebel, parim meesmängija Ken Pähn, suurim väravakütt Marko Pruunlepp ja kõige jõulisem auhind nimega “puurigladiaator” läks võitjavõistkonda Sander Laurile.
Turniiri korraldaja Mario Degtjovi ütles, et päevaga võib väga rahule jääda: “Võistkondi tuli kokku koguni üheksa ja ajagraafikust suutsime kinni pidada. Meeldis kindlasti ka see, et kokkuvõttes nii palju toetajaid kokku tuli. Tundub, et selline turniir sobis suurele osale sporti harrastavast kogukonnast.”

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411