Reede, jaanuar 27, 2017
 

Hiidlane kohtus Ukraina presidendiga

Ukraina Presidendi pressiteenistus
Ametlikul visiidil Eestit külastanud Ukraina president Petro Porošenko kohtus Eesti Ukraina kogukonna aktivistidega, kelle seas ka üks hiidlane.
Kohtumisel osales ka Hiiumaal elav ajakirjanik ja publitsist Oleg Samorodni, kes hiljuti sai Ukraina saatkonna tänukirja vabatahtliku tegevuse eest Ukraina toetuseks.
Samorodni ütles Hiiu Lehele: “Mul oli võimalus lühidalt tervitada Petro Porošenkot ja tema abikaasat Marõnat. Muuhulgas ma kutsusin neid tulevikus külastama Hiiumaad. Ukraina president ei öelnud midagi konkreetset, aga võib-olla ta peab meeles minu kutse ja kunagi külastab meie saart.”
Samorodni sõnul rõhutas president Porošenko kohtumisel Eesti ukrainlastega, et välisukrainlaste jõupingutused Ukraina toetuseks on väga tähtsad, sest nad aitavad ukrainlastel kaitsta oma kodumaad välise agressiooni vastu, tugevdavad sidemeid Ukraina ja Eesti vahel ning aitavad kaasa Ukraina lähenemisele Euroopale. Porošenko avaldas tänu Eesti ukrainlastele, kes korraldavad avalikke üritusi Ukraina toetuseks ja Venemaa agressiooni vastu ning koguvad humanitaarabi, et aidata haavatud ja ümberasustatud inimesi, kes on saanud kannatada Vene agressiooni käigus Ida-Ukrainas.
Eriti märkis Ukraina president ära sihipärase kampaania, mille üheks organisaatoriks oli just Oleg Samorodni ja mille eesmärk oli kõrvaldada müügilt venekeelsed ukrainofoobsed raamatud suurimatest Eesti raamatukauplustest.
Oleg Samorodni rääkis ka Ukraina välisministri Pavlo Klimkiniga, kellega ta arutas variante, mis võiksid suurendada infovoolu Ukrainast Balti regioonidesse.
Kohtumine toimus Ukraina kreeka-katoliku kiriku ruumides, mis tegutseb Ukraina kultuurikeskuse juures Tallinnas.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411