Reede, jaanuar 27, 2017
 

Ettevõtjad kohtusid kohvihommikul vallavanemaga

LIINA SINIVEER
Hiiu vallavanem Reili Rand kutsus teisipäeval taas kohvilauda vallas tegutsevad ettevõtjad. Volikogu istungitelaua taha kogunes paarkümmend inimest.
Sissejuhatuseks tegi vallajuht ülevaate omavalitsuse majanduslikust seisust ja arenguplaanidest. Ta ütles, et valla tänavuse eelarve menetlemine on lõpusirgel. Kokku 6miljonilisest tuluplaanist moodustab 3,46 miljonit tulumaks. 2017. aastal loodetakse, et selle laekumine kasvab 3 protsenti. Valla jooksevkohustused on selle aasta alguseks täidetud ja ka laenu­koormus mahub seadusega nõutud piiridesse.
Täiendavat tulu loodab vald saada Hausma tee kruntide müügist. Detailplaneering on tehtud ja müük algab varsti. Loodetavast rahast on soov finantseerida linna veevärgiprojekti järgmise etapi omaosalust.
“Kärdla teede ja tänavate olukord on teada ja see ei ole kiita. Koostöös volikoguga loodame kevadeks valmis saada kompleksse plaani, kuidas linna teid korrastama hakata ning investeeringuteks on valmis­olek võtta laenu,” rääkis vallavanem.
Üks põnev plaan on esitada piirkondade konkurentsi­võime tugevdamise programmi Kärdla keskväljaku esimene etapp. “Senised Hiiumaalt esitatud projektid ei ole toetust saanud ja tahame igal juhul, et saarele ette nähtud 2,4 miljonit eurot kaduma ei läheks,” selgitas Rand.
Sarnastest suurematest tulevikuprojektidest nimetas vallavanem veel Hiiumaa spordi­halli Kärdlasse rajamise plaani, energiasäästliku tänava­valgustuse projekti, aga ka seda, et veebruaris saab teha ettepanekuid, millist projekti toetada tänavu Hiiu valla kaasava eelarve 10 000 eurosest kapitalist. “Kõrgessaares plaanime renoveerida küttesüsteeme ja kindlasti jätkub hajaasustuse programmi raames toetuste jagamine,” lubas vallavanem.
Ettevõtjate poolt märgiti kohtumisel, et Hiiumaa mureks on rahvastiku vähenemine ja töökohtade loomise vajadus, aga ka lühike turismi­hooaeg. Kõik teada-tuntud teemad.
Kriitiliseks pidasid ettevõtjad Hiiumaa meditsiini- ja haridussüsteemi jätkusuutlikkust. “Hõbemajandus koos kultuuri- ja loomevõimalustega võiks olla üks arengusuund, mis Hiiumaale inimesi juurde toob ja töökohti loob,” soovitas klaasikunstnik Kalli Sein.
Omavalitsustegelastel ja ettevõtjatel oli vahetamiseks mõtteid piisavalt ja pool­teisest tunnist kohtumise ajast jäi napiks. Otsustati, et taas kogunetakse märtsi lõpus, mil veidi selgem seegi, kas haldusreformi järel jääb Hiiumaale vaid üks omavalitsus või enam.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411