Reede, jaanuar 6, 2017
 

Emmaste vald soovib uue aasta investeeringuteks laenu võtta

Emmaste vald kavandab selle aasta eelarvesse nii Sõru sadama arendust kui põhikooli ja eakate päevakeskuse remonti – planeeritud töid on kavas rahastada laenu abil.
Emmaste vallavolikogu aseesimees Hergo Tasuja ütles Hiiu Lehele, et eelarve ei ole veel vastu võetud ja eelarve projektiga tutvus volikogu 28. novembri istungil.
“Oli kokkulepe, et voli­kogusse tuleb eelarve jaanuarikuu korralisel istungil ja detsembris pidi sellega tööd tegema eelarve- ja majandus­komisjon. Paraku on komisjoni­esimees suurema osa ajast pealinnas, mistõttu komisjoni töö on ebasüstemaatiline ja nii ei ole tänaseni komisjon eelarve aruteluks kokku tulnud,” nentis Tasuja.
Positiivsena märkis ta, et 31. oktoobri volikogus vastu võetud eelarvestrateegiaga aastateks     2016–2021 kaasnes põhjalik arutelu, mille käigus lepiti ka kokku tänavuse aasta investeeringud.
Eelnõu järgi on Emmaste valla eelarve põhitegevuse kulud ja tulud sel aastal suurusjärgus 1,4 miljonit eurot.
Lisaks leppis volikogu kokku, et investeeringuteks võetakse kuni 600 000 eurot laenu. “Ilmselt nii suures ulatuses laenu siiski ei võeta,” oletas Tasuja.
Olulisemad investeeringud on kunagise Emmaste vallavanema Tiit Peedu koostatud Sõru Sara projekti elluviimine ehk Sõru sadama arendus, milleks kulub üle 200 000 euro.
“Lisaks on investeeringute hulgas kaks olulist asja, mille vajadust olen ise vähemalt kaks aastat rõhutanud,” märkis Tasuja. Need on eakate päevakeskuse renoveerimine ja Emmaste põhikooli aula ning WCde remont – mõlemad suurusjärgus 50 000 eurot.
Kooli remondiks sai vald riigieelarve nn katuserahast veel 10 000 eurot lisaks.
Umbes 300 000 eurot Emmaste vallaeelarve tuludest moodustavad valitsussektorisisesed toetused ja üle miljoni euro peaks tulema maksutulu. Teenuste ja kaupade müük peaks eelarvesse andma tulu umbes 100 000 eurot.
Kulude osas loodetakse lisaks juba loetletud investeeringutele kindlasti jätkata haja­asustusprogrammiga, kuna nõudlust sellele on, ning just seda investeeringusuunda toetasid ka vallaelanike soovid, mida kaasava eel­arvega mullu rakendati.

Käina vallavanem Omar Jõpiselg soovitas Hiiumaa omavalitsuste eelarvete valmimist uuriva looga natuke aega maha võtta, sest kõigis valdades aasta lõpu finantsseisud alles selgusid ja sellest tulevad muudatused ka 2017. eelarvesse.
Pühalepa vallast ei saanud Hiiu Leht teisipäeva hommikul e-kirjaga saadetud palvele vallaeelarve valmimist kommenteerida neljapäeva hommikuks mingit vastust.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411