Reede, jaanuar 27, 2017
 

Apiteraapia ehk mesilasmürgiga ravimine

Mesilased on kui tiivulised farmatseudid, kes loovad naturaalseid produkte, mis on inimesele ülikasulikud. Ka rahvatarkus väidab, et “arst küll ravib, aga loodus tervendab”.
Juba meie esivanemad mõistsid, et meel, mesilasmürgil, õietolmul, suiral, taruvaigul ehk proopolisel, mesilasema toitepiimal ja nn lesepiimal on lisaks suurele toiteväärtusele ka raviomadused. Kaasaja arstiteadus on apiteraapiat uuesti avastamas ja paljudes maades areneb see väga jõudsalt.
Peab mainima, et Saksamaa, Lääne-Euroopa, Hiina, India, Venemaa, USA, Jaapani, Rumeenia, Ungari, Prantsusmaa, Austria, Kanada jt suurtes linnades peetakse apiteraapiat juba alternatiivseks ravimeetodiks. Meditsiini­asutuste juures tegutsevad haigete hulgas väga populaarsed apiteraapia kabinetid.
Kaasaegse (linna)inimese üha suurenevat nõudlust loodus­toodete järele suudavad kõige paremini rahuldada just mesindustooted.
Mürk kui tervendaja!?
Kui vähe aga teatakse mesilasmürgist ja selle kasulikkusest! Koos mõne mesindussaadusega võib mürk osutuda vägagi tõhusaks tervendajaks.
Mesindussaadustes, eriti aga mesilasmürgis on optimaalne vitamiinide ja mikroelementide suhe, mis võimaldab saavutada hämmastavaid tulemusi, eriti siis, kui tavaravimid pole aidanud. Mesindussaadustes on ka unikaalne peptiidide ja valkude kooslus. Üks mesilasmürgi põhi­omadusi on põletikuvastane toime. Aine nimega melitiin tekitab organismis hormoonide aktiveerumise, mistõttu mesilastooted ravivadki edukalt rasket hormoonsõltuvat bronhiaalastmat.
Mesilasmürgi olulisemad omadused on:
1. põletiku-, allergia- ja šokivastane ning bronhe laiendav toime tulenevad mesilasmürgi mõjust endokriinsüsteemile, stimuleerides hüpofüüsi ja neerupealiste töö intensiivistamise kaudu hormoonide tootmist organismi poolt.
Toime on nii bakteritsiidne (baktereid tappev) kui bakterio­staatiline (peatab bakterite kasvu ja paljunemise).
2. mürgi vererõhku alandavat toimet kasutatakse kõrgvere­rõhutõve e hüpertoonia­tõve puhul. Mürgi toimel laienevad jäsemete arterid. Müokardi infarkti puhul on kasulik nii rütmihäiretevastane kui südame veresooni laiendav toime. Mürk parandab mikrotsirkulatsiooni ja on seetõttu efektiivne halvastiparanevate haavandite ravis.
3. mesilasmürk muudab vere koostist, tõstab leuko- ja lümfotsüütide taset ning erütro­tsüütide settekiirust (füsioloogiline vastureaktsioon mürgile) ja tõstab organismi kaitsevõimet.
4. analgeetiline e valu­vaigistav toime võimaldab mesilasmürgi kasutamist väljendunud valusündroomi, eriti aga perifeerse närvisüsteemi haiguste: osteokondroosi, diskihaiguste, närvipõletike, migreeni, peatrauma tagajärgede ja sclerosis multiplexi korral.
5. mesilasmürgi toimet immuunsusele on seni veel vähe uuritud, kuid juba on kindlaks tehtud, et pärast mesilastega ravimist on haigetel paranenud rakuline ja humoraalne immuunsus.
6. mesilasmürk hävitab mikroobe. Mesilasmürgi antimikroobne toime on tõestatud 17 bakteriliigi suhtes. Mesindussaadustest on just mürk kõige tugevama antimikroobse toimega.
7. mesilasmürgil on veel üks huvitav omadus. See tõstab organismi vastupanuvõimet radioaktiivsele kiirgusele, sest pärsib kahjustuse raskusastet kontrollivaid oksüdatsiooni­protsesse. Sellepärast oleks kiiritada saanud inimesel soovitav tegelda kas mesindusega või läbida profülaktiline nõelatasaamise kursus.
Väike kogus ravib
Miks mesilaselt nõelatasaamine tekitab inimestes hirmu? Kui põhjendatud on hirm allergilise reaktsiooni ees?
Jah, on põhjust hirmu tunda, sest allergeen võib olla ravim, toiduaine, lõhnaõli ja mistahes muu aine või toode! Kõigesse tuleb suhtuda mõistlikult. Me ei loobu ju toidust, ikka kasutame lõhnaõlisid ja valime meile ohutu ravimi.
Väikestes kogustes on mesilas­mürk ravivahendiks. Ravimiseks tuleb pöörduda kogenud apiterapeudi poole, kes tunneb akupunktuuri ja valdab mesilasmürgi manustamise meetodeid.
Kogus üle 70 nõela korraga on inimesele mürgine. Apiteraapia keskuses Honey Wolf, aga kasutatakse ühel seansil mitte enam kui 5–10 mesilast. Alustatakse konsultatsiooniga, selgitatakse välja patsiendi mesilasmürgi taluvus ja otsustatakse, kas apiteraapia meetod kliendile üldse sobib.
Muidugi on apiteraapial ka vastunäidustused: rasedus, rinnaga toitmise aeg, sünnitus­järgsed komplikatsioonid, esimest tüüpi suhkru­haigus, hepatiit, neeru- või südamepuudulikkus, mesilas­allergia. Mingil juhul ärge alustage apiteraapiaga ise kodustes tingimustes. Jätke protseduurid kindlasti oma ala spetsialistide ja arstide hooleks.
Apiteraapia keskus
Apiteraapia keskuses Honey Wolf pakutakse nõelamisele lisaks ka unikaalset mesilasteraapia protseduuri.
Apiterapeudid on välja töötanud tervise, kõrge töövõime ja aktiivse pikaealisuse säilitamiseks terve profülaktilise programmi. Selle programmi läbinud inimese mõtlemine muutub, öeldakse lahti oma stereotüüpidest, sest saadakse teada kuivõrd ohutu, efektiivne ja isegi sümpaatne meetod on apiteraapia.
Eestis hakati mesilasteraapia protseduure esmakordselt pakkuma Alutaguse puhke- ja spordikeskuses tervendava puhkamisega mesilas­majakestes. Teadmata sellest valdkonnast midagi, oldi segaduses, kuid pärast mesilas­teraapia seansi läbimist tulemusest vaimustuses.
See on võimalus tunda uskumatut jõu, sisemise rahulolu ja harmoonilise seisundi tõusu. Aga mis peamine – taastada uni, energia, reipus, suurepärane enesetunne ja tõsta immuunsust. Kõik saavutatakse inimese viibimisel spetsiaalses mesilasteraapia majakeses. Selles on avar lavats, mille all elavad mesilased. Majakeses on nõelata­saamine välistatud, samas tunneb inimene mesilasperest lähtuvat soojust, mikrovibratsiooni, võimast energeetilist biovälja ja meeldivat monotoonset suminat.
Mesilaste, mee, vaha, taruvaigu, õietolmu, mesilasema toitepiima ja suira lõhnast küllastunud õhk, aga ka õitsvate taimede aroom ja fütontsiidid muudavad ruumi kliima mikroobi­vabaks.
Kümme minutit taruõhku sisse hinganud patsiendi bronhides ja kopsus hukkub tohutu hulk mikroobe. Austria meedikud praktiseerivad juba ammu hingamisteede haiguste raviks taruõhu inhalatsiooni. Mesilasi täis taru võib nimetada kõige efektiivsemaks looduslikuks inhalaatoriks.
Tarust lenduv lõhnabukett toimib soodsalt hingamis-, närvi-, südame-veresoonkonna ja seedesüsteemile, taastab une, peletab kurnatuse ja depressiooni.
Erilist tähelepanu tuleb pöörata mesilasteraapia rakendamisel lastele ja neile, kes sageli ja kaua põevad. Infarkti- ja insuldihaigete taastusraviks on kirjeldatud protseduur väga hea.
Liigesehaiguste, traumade, luumurdude, kõõluste-lihaste rebendite, liigesevalude korral mõjub suurepäraselt soojus­teraapia – s.o elav soojus, mis tuleb mesitarust, kus pesa püsitemperatuur on 33–35°C.
Isegi siis, kui ollakse mee suhtes allergiline, ei tasu peljata – mesilasteraapia protseduur mõjutab organismi sammhaaval kuid järjekindlalt. Kohanemist mesilaste­majas alustatakse 10minutilise viibimisega mesilaste lõhna, akustika ja biovälja keskkonnas. Majakeses on soovitav läbida 10–20 ööbimisseanssi.
Mesilane on tubli sala­pärane väike tegelane. Ta tõepoolest teeb palju rohkem kui valmistab ainult mett. Seda väikest abimeest tuleks usaldada ja sõbraks saada.

Julia Volkova
apiterapeut, apiteraapia keskuse Honey Wolf
tegevjuht
www.honeywolf.ee
info@honeywolf.ee

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411