Reede, jaanuar 13, 2017
 

Alexela kogus raha Tohvri eakatele

Helja Kaptein
Emmaste vallas tegutsev kütusefirma Alexela kogus üle Eesti annetusi Hiiu maakonna hooldekeskuse Tohvri hoolealustele uute voodite ostmiseks.
Emmaste vallavanem Tiit Paulus teatas, et valla koostööpartner AS Alexela Oil esindaja Norbert Kaareste on tulnud külla koos üllatusega.
“Mul on hea meel, et juba aastal 2015, kui vallal oli mure oma tankla pärast, tuli Alexela meile appi,” ütles vallavanem. Ta tänas nii selle eest, et tänu ettevõttele saab vallarahvas Emmastes kütust tankida, kui selle eest, et kütusefirma ei pidanud paljuks ka eakate kodu toetada.
Alexela kommunikatsioonijuht Norbert Kaareste ütles, et nende ettevõte tahab anda oma panuse elukeskkonna paremaks muutmiseks. Ta tõi näiteks, et AS Alexela Oil tegeleb juba algusaastatest peale aktiivselt Eesti spordi arendamise ja toetamisega, teine suur toetatavate grupp on puudega inimesed. Selleks tõstetakse kuus korda aastas esile mõni projekt. Näiteks jaanuarist algas kampaania Eesti liikumispuudega inimeste toetuseks. “Oma tanklate kaudu püüame toetada ka väljaspool Harjumaad olevate liitude tegevust,” lisas ta.
Mullu olid nad oma ette­võttes arutanud, keda seekord aidata ja Emmaste valla palve toetada spetsiaalsete voodite soetamist Tohvril elavatele eakatele sai üldise heakskiidu.
“Täna on meil suur hea- meel öelda, et see oli ka oluline paljudele meie klientidele, kes panustasid uute voodite ostmisesse,” ütles Kaareste ja ulatas hooldekeskuse juhatajale Elge Härmale sümboolse 1000eurose kinke­kaardi. “Selle, mis ümmargusest summast puudu jäi, pani firma omalt poolt juurde,” lisas ta. Härma tänas omalt poolt annetuse kogumise eest ja kinkis kütusefirmale kontorisse seinale riputamiseks Hiiumaa kaardi. “See on tegu, mis jääb meie südamesse ja ei unune,” lisas juhataja.
Härma teatas, et tänu lahketele toetajatele sai hooldekodu detsembris esimese 18 uue voodi eest tasutud. Mullu aprillist alanud kampaania jooksul olid suurimad annetajad OÜ Kärdla perearstid, kes toetasid voodite ostu 3000 euroga, AS Dale LD, AS Alexela Oil, Emmaste-Nurste kogudus igaüks 1000 euroga. Emmaste valla firma AS Liisbet Tukat annetas 500 eurot. Valdadest toetas suurima summaga Emmaste vald. Toetajate hulgas oli 63 eraisikut, kellest viis inimest annetas kaks või kolm korda ja suurim annetus­summa oli paarsada eurot.
“Rõõmu teeb, et meid on toetanud nii apteegid, kogudused üle Hiiumaa, aga ka noorteklubi Ankur ja Käina noored,” ütles juhataja. “Lisaks rahale olen saanud palju positiivseid emotsioone. Toetus ja hoolimine on meie vanuritele väga oluline.”
Juhataja tänas ka voodid tarninud ettevõtte EQUA omanikke, kes tegid hinnasoodustuse – tänu neile sai hooldekeskus uute vastu välja vahetada eriti roostes ja ohtlikud asemed.
Hooldekeskuses on praegu kokku 54 voodikohta ja ka enamus vanadest vooditest vajab väljavahetamist. Siiani on hooldekodu suutnud oma­vahenditest ja kogukonna abiga välja vahetada neist 20.
“Meid võib jätkuvalt toetada, sest oma jõududega suudame välja vahetada vaid paar voodit aastas,” ütles Elge Härma.
Kui on veel keegi, kel võimalus ja soov hooldekeskuse eakaid omapoolse toetusega aidata, võiks teha annetuse SA Hiiu maakonna hoolde­keskus Tohvri arveldus­arvele EE242200221054324469 märgu­sõnaga KINGITUS.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411