Teisipäev, detsember 20, 2016
 

Veriff alustas koostööd Uberiga

Hiiumaalt pärit ettevõtja Kaarel Kotkase asutatud idu­ettevõte Veriff alustas koostööd maailmakuulsa sõidu­jagamisfirmaga Uber.
“Meie ühine eesmärk on ausatel inimestel teha sõidujagamisteenuse pakkujaks saamine võimalikult lihtsaks ja niiöelda pahalastel keeruliseks,” rääkis Veriffi asutaja Kaarel Kotkas Vikerraadios.
Ta selgitas, et selle eesmärgi saavutamiseks tuleb monitoorida juhte, et sõidujagaja-teenuseosutaja taust selgeks saada. Kotkas, kes ka ise vahel hobi korras Uberi juhina sõite teeb, märkis, et kui vanemad tellivad lapsele Uberi auto, mis viiks ta sõbra sünnipäevale, siis on väga tähtis, et rooli taga oleks laitmatu minevikuga inimene, kes käitub ka liikluses korralikult.
Siin tulebki mängu Veriff, mis teeb selgeks sõidujagaja tausta, kasutades selleks digitaalset isikutuvastust IDkaardi või mobiil-IDga ning lisab sellele inimese enda nõusolekul tema kohta riiklikesse registritesse tehtud päringud.
Kotkas ütles, et Veriffi suurimad kliendid on seni olnud Inbank ja Baltikumi suurim e-kaubamaja Hansapost. Viimase jaoks on Veriff suutnud vähendada pettusi ja ausate inimeste raha oluliselt kokku hoida. Pangakonto avamise võimalus Veriffi toel ja ilma kontorisse minemata käivitub Kotkase sõnul uue aasta alguses ka teistes pankades.
Poolteist aastat tagasi loodud idufirma Veriff tegijad seadsid algusest peale eesmärgiks, et nende teenus oleks maailma turvalisim virtuaalse isikutuvastamise teenus.
Uudise allikas on ERRi Viker­hommikus kõlanud
Taavi Libe intervjuu Kaarel Kotkasega.

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411