Teisipäev, detsember 20, 2016
 

Töövõimereform toob töötuid lisaks

Harda Roosna | Hiiu Leht
Käivitunud töövõime­reform lisas Hiiumaal tänavu töötuna arvele 15 inimest. Järgnevatel aastatel võib see arv oluliselt suureneda.
Eelmisel nädalal toimunud töötukassa ja tööandjate ümarlaual tõdeti, et töövõime­reformiga loodetakse vähenenud töövõimega inimesi töö­turule aidata ja selleks loodud võimalusi tasub kasutada.
Töötukassa Hiiumaa osakonna juhataja Jana
Tammeveski rääkis, et suurim risk töötuks jääda on põhi- ja üldkeskharidusega inimestel. Detsembri  alguse seisuga oli Emmaste vallas töötuna arvel 16, Hiiu vallas 78, Käina vallas 36 ja Pühalepa vallas 23 inimest – kokku 153. Registreeritud töötuid vanuses 16 aastat kuni pensioniiga on Hiiumaa elanike arvust 4 protsenti. See on veidi alla Eesti keskmise (4,3%).
Käivitunud töövõime­reform lisas Hiiumaal tänavu töötuna arvele 15 inimest. Järgnevatel aastatel võib see number oluliselt suureneda, sest kogu Hiiu maakonnas on 10-100protsendilise töövõime kaotusega inimesi kokku 537.
Töötukassa on sellel aastal vahendanud Hiiumaal 312 töökohta. Samas on töötu­kassal juhtumikorraldaja Ere Vaidla sõnutsi rohkesti võimalusi, et tööandjaid ja vähenenud töövõimega inimesi tööturul kokku viia. Olemas on raha, millega kohandada tööruume ja töövahendeid, vajadusel võib töötaja saada töötamiseks vajalikke abivahendeid tasuta, töötu­kassa abiga saab tasuda ka tugiisiku teenuse eest. Kasutada saab soodustust vähenenud töötaja palgalt makstavale sotsiaalmaksule, samuti hüvitatakse ümber- ja täiendõppe kulud.
Ka mitmed Hiiumaa ette­võtjad on juba praegu tööd andmas vähenenud töö­võimega inimestele ning töötu­kassa soovitab kõigil, kes töövõimereformiga tööturule lisanduvaid inimesi palgata soovivad, kindlasti ühendust võtta, et reformi elluviimine riigi raha toel oleks sujuv ja kõik võimalused saaksid kasutatud.
Olulise infona räägiti sedagi, et Eesti töötukassa pakub igas maakonnas kõigile soovijatele, ka töötavatele inimestele ning neile, kes ei ole töötuna arvel, karjääri­nõustamist, mis aitab leida enda oskustele ja võimetele kõige sobivama töökoha. Eelpool toodud loetelu võimalustest ja teenustest ei ole lõplik ja huvilistel tasub töötu­kassast täpsemalt uurida.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411