Teisipäev, detsember 20, 2016
 

Tööõnnetuste arv kasvas

Käesoleva aasta 11 kuuga on Eestis juhtunud 4535 töö­õnnetust ehk 87 rohkem kui mullu, elu kaotas tööõnnetuse tagajärjel 19 inimest.
Tööinspektsiooni meedianõunik Kristel Abel ütles Hiiu Lehele, et Hiiumaal on sel aastal juhtunud 15 tööõnnetust, neist kergeid oli 11, raskeid kolm ja staatus on määramata ühel juhul ning  enim tööõnnetusi juhtus keemiatoodete tootmisel.
Hiiumaal õnneks ei ole olnud ühtegi surmaga lõppenud tööõnnetust, kuid kogu Eestis on novembri seisuga surma saanud 19 inimest. Nelja inimese surmaga lõppenud õnnetuse asjaolud on veel täpsustamisel. Enim surmaga lõppenud õnnetusi juhtus ehitussektoris, transpordi­sektoris ja elektri­energia sektoris.
Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul näitab uurimine, et tööohutusnõuetest kinni pidades oleks saanud ära hoida vähemalt pooled surmaga lõppenud tööõnnetused. “Ohutusnõuded on järgimiseks kõigile, nii tööandjatele kui töötajatele. Isikukaitsevahendite kasutamine või turvareeglite järgimine võib tunduda ebamugav, aga see aitab ära hoida vägagi traagilise lõpuga õnnetusi,” ütles Maripuu.
Väljaspool Eestit on novembri seisuga toimunud 180 tööõnnetust. Enim õnnetusi Eesti töötajatega juhtub Soomes, Rootsis ja Saksamaal. Kolm välismaal juhtunud õnnetust lõppesid paraku töötaja surmaga.
Tööinspektsioonile on 11 kuuga teada antud 4535 töö­õnnetusest. Neist valdav osa, 3614 olid kerged, raskeid õnnetusi oli 900. Täpsustamisel on veel 189 juhtumi asjaolud. Eelmisel aastal toimus 11 kuuga 4448 tööõnnetust.
Enim tööõnnetusi on sel aastal toimunud metallitööstuses, kaubanduses ja ehituses. Ligi veerand tööõnnetustest on põhjustatud masinate ja käsitööriistade valest käsitsemisest või ohutusnõuete eiramisest. Iga viies tööõnnetus on seotud kukkumisega.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411