Reede, detsember 2, 2016
 

Töö ei tohiks tervist halvendada

Helja Kaptein
Infopäeval “Tervislik ettevõte – meie edu võti” käsitleti ohte töökohtadel ja lihtsaid võimalusi nende vältimiseks.
Kolmapäeval said Hiiu maa­valitsuse saalis infopäeval kokku tööandjad ja asjatundjad, kes pakkusid välja võimalusi töökohal tervislike asendite või vahendite kasutamiseks.
“Hiiumaal on aastaid olemas tervist edendavad koolid ja lasteaiad, aga ehk on ühel päeval ka tervist edendavate töökohtade võrgustik,” ütles avasõnas Aasa Saarna maa­valitsuse sotsiaalosakonnast.
Tema sõnastas ka infopäeva eesmärgi – anda osalejaile mõtteid, kuidas hoida ennast ja oma töötajaid.
OÜ HeaOLE omanik Elo Paap rääkis, et suure osa oma ajast veedavad inimesed tööd tehes, aga sageli ei mõeldagi, kas ja kuidas tööl veedetud aeg ja koht tervist mõjutavad. “Tervis ei olnud paar­kümmend aastat tagasi moodne ja arsti külastati alles siis, kui oli juba kaebusi,” ütles Paap. Sisuliselt oli tervis n-ö vanainimeste teema ja arsti juurde mindi haiguse pärast.
Praeguseks on tervisesse suhtumises läbitud murdepunkt ja teadlikumad ettevõtte­juhid on endale juba teadvustanud, et juhi otsustest sõltub ka töötajate tervis.
Infopäevadel ja baasväljaõppel osalevaid ettevõtjaid kutsutakse leidma oma ettevõtetest-organisatsioonidest nn sädeinimesed, kes neid teadmisi levitaks. Ka on tervise­edenduses tarvis järjepidevust.
Väikesed muudatused tervise heaks
Infopäeval tõdeti, et tervise­edendus peitub lihtsates asjades ja tervislike valikute tegemine tuleb teha inimeste jaoks ülilihtsaks. Näiteks poeuksest sisse astudes peaks esimene kaubagrupp olema tervislik – juurviljad ja puuviljad.
“Sundasendis töö tegijatele on lõunapausi ajal pakutud võimlemist, tervisliku toitumise algtõdesid,” rääkis Paap. “Samas, muutusi tuleb põhjendada, et see otsus on tehtud selle pärast, et see toetab teie tervist,” lisas ta.
Ta tõi ka näite ühe suur­ettevõtte turvalisuspäevast, kus liinid paariks tunniks peatati, et kõik töötajad saaksid tervise arengu instituudi korraldatud õppepäeval osaleda.
Vaimsete pingete ärahoidmiseks soovitas ta austavalt suhtuda neisse, kes töötanud ettevõttes varem, n-ö enne meid. “Kui rollid pole täpselt paigas ja töötajale hakkab tunduma, et ta on andnud rohkem, kui tagasi saanud, on oht, et sisekliima halveneb,” hoiatas ta.
Samas pole austus alati mõõdetav palgas, vaid ka tegudes ja suhtumises. “See on kuuluvus kollektiivi, mitte ainult töölepingu järgi, vaid näha peab olema, et sina oled meile oluline meeskonna liige,” selgitas ta.
TET võrgustik
Tervise arengu instituudi vanemspetsialist ja töökoha tervisedendaja Külli Luuk tutvustas Eesti tervist edendavate töökohtade (TET) võrgustiku tegemisi ja uusi vaatenurki. Samuti teiste tööandjate praktikaid ning riske ja võimalusi nende ennetamiseks.
“Sõbralik õhkkond ja töötajate hea tervis on iga eduka ettevõtte aluseks,” ütles Luuk. “Kui inimesel on hommikuti meeldiv tööle tulla ja ta tunneb end seal hästi, siis see on suur samm selleks, et tervis oleks hea.”
Luuk rääkis, et võrgustikus leitakse koos lahendusi, kuidas olla tööandjana mainekam ja edukam ning mida saaks suhteliselt väheste kulutustega oma töötajate tervise heaks teha.
“Töökeskkonna arendamine, ohtude ennetamine on esmased meetmed,” ütles ta. Tähelepanu tuleks pöörata hügieenile, silmade suurenenud koormusele, lihas­luukonna koormusele, aga ka rohke hooajalise töö käigus tekkivatele pingetele.
Tervislike ettevõtete võrgustiku kümne tegevusaasta jooksul on välja antud palju infomaterjale. Info jagamine käib ka kontaktisikute ehk kohalike sädeinimeste kaudu. Nende kaasabil pööratakse tähelepanu nii silmavõimlemisele kui keha liikumis­võimaluste suurendamisele, aga ka kõigile meeldiva töökeskkonna loomisele.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411