Reede, detsember 2, 2016
 

Tammis: Vabatahtlik töö teeb õnnelikuks

Viktor Rõbtšenko
Aasta parima vaba­tahtliku tiitliga tunnustati Kodukant Hiiumaa eestvedajat Ester Tammist.
Neljapäeval tunnustati vaba­konna tublimaid tegijaid – aasta vabatahtliku tiitli sai Ester Tammis. Kümme aastat MTÜd Kodukant Hiiumaa vabatahtlikuna eest vedanud Tammis sai selle tiitli esimest korda.
“Mul on hea meel, et mind on märgatud. Tunnen, et see ei ole pelgalt tänu minule üksi. Küllap see on tänu kogu Hiiumaa Kodukant juhatusele, kes mind usinalt aitavad,” ütles Tammis.
Oma tiimi liikmetest kiidab ta Heli Üksikut ja Viktor Rõbtšenkot ning Ingrid Purget, kes tiimiga liitunud viimasel ajal.
Tammis on olnud enamiku Kodukant Hiiumaa projektide ideede autor ja eestvedaja, ürituste organiseerija ja läbiviija. Lisaks osaleb kohaliku Kassari haridusseltsi ja selle näitetrupi tegemistes.
Kui ma Ester Tammisele helistan, ongi tal parajasti käsil järjekordse aruande koostamine. Äsja lõppes Kodukandi veetud veeohutuse projekt, mida toetas päästeamet. Selle käigus tehti neli koolitust ja ülehiiumaaline turvalisuse seminar. “Olen väga õnnelik, et me selle projektitoetuse saime. Ma leian, et see lähendas meid koostöö mõttes nii politseinike, päästjate kui vaba­tahtlike merepäästjatega,” ütleb Ester Tammis.
Aasta kohta tuleb Kodukandil paar projekti – kümne aastaga seega paarkümmend, mida on rahastanud kohaliku omaalgatuse programm ja kodaniku­ühenduste sihtkapital, viimasel ajal ka kogukonna turvalisuse programm ja päästeamet.
Küsimusele, miks ta seda tasuta lisatööd teeb – peavad ju Ester Tammis ja tema abikaasa Toivo Platov ka majutus- ja toitlustusettevõtet – vastab Ester, et vabatahtlik töö pakub talle rahuldust. “Ma olen õnnelik, et saame edendada Hiiumaad, koostööd, miks mitte veeohutust.”
Esindab kolme
Praeguseks esindab Ester Tammis vabariiklikus Kodu­kandis kolme maakonda, Hiiu-, Lääne- ja Saaremaad. “Niimoodi kolme maakonna esindajad otsustasid ja Läänemaa-­Saaremaa esitasid minu kandidatuuri ja mis siis Kodukant Hiiumaa juhatusel selle vastu enam.”
Imestan, miks kaks suurt maakonda just hiidlase ennast esindama usaldasid.
“Mul jätkub julgust välja öelda oma mõtteid. Isegi siis, kui mul võib-olla ei ole õigus, ma siis küsin, miks asi nii- või naapidi on. Kodukandi üleeestilistel suurkogudel pole ma vait olnud – kui ma arvan nii, siis ma selle välja ütlen ja kui ma hästi aru ei saa, siis ma küsin veel,” arvab Ester, et küllap ta valiti sellepärast kolme maakonda esindama, et ta ei käi külaliikumise kokku­saamistel niisama istumas, vaid kaasa rääkimas.
Ole kodanikuna julge
Aastast 2013 tunnustab Hiiumaa Kodukant koostöös Hiiu maavalitsusega tublisid kodaniku­ühiskonna esindajaid. “Hakkasime seda tegema täitsa lollist peast, teadmata, kuidas seda üritust korraldada. Tegime selle Käina kultuuri­keskuses, kutsusime rahva kohale ja üritus pälvis tohutult tähelepanu ja olime kole õnnelikud, sest saal oli rahvast täis,” meenutas Tammis.
Kui esimene pidu tehti avalikkusele, siis nüüd on see kutsetega ja kutsutud on nii parimad kui parimate esitajad. “Kõik ei mahu ja kui aus olla, ka rahakott on õhuke,” tunnistab Tammis. “Aga selline tunnustamine, see sündmus on oluline ja seda tuleks jätkata. Küllap jätkamegi.”
Ta paneb kandidaatide esitajatele südamele, et nad ei kardaks välja öelda ka oma nime. Seekord pidid korraldajad palju vaeva nägema mõne esitaja nime leidmisega. “Need asjad ei peaks nii käima, mõtle kui raske on tunnustatava esitajaid niimoodi kohale kutsuda. Nii et kui sa kedagi tunnustamiseks esitad, ole kodanikuna julge ja ütle ka oma nimi välja.”
Lõpetuseks soovib Ester Tammis kõigile vabatahtlikele palju jõudu: “Tundke õnne sellest, mida te teete – inimene saab rahulduse sellest, kui ta teeb midagi omal vabal tahtel.”
Küsimusele, kuidas ta pere vaatab sellele, et ta juba kümme aastat on üsna suure osa oma ajast pühendanud vabatahtlikule tööle, vastab ta nii: “Eks see ole nii ja naa – kui need igatsorti ringisõitmised kipuvad olema talvisel ajal, siis on ikka juhuseid küll, kus mees võtab toru, helistab ja ütleb: “No kas sa hakkad juba ükskord tulema, tee on libe?” Loomulikult muretsetakse, samal ajal ma pean ütlema, et eks ta tunneb pisukest uhkust ka mu üle.”

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411