Teisipäev, detsember 13, 2016
 

Sibulakess tõi Harjakule mitu tunnustust

Helja Kaptein
Helja Kaptein
Parimaks uueks kingituseks ja mõlema konkursi rahva lemmikuks valiti Evi Harjaku valmistatud sibulakess.
Kärdlas nädalavahetusel peetud käsitöölaada naelaks olid konkursi “Hiiumaa meene” ja “Uus kingitus” parimate väljakuulutamine kultuurikeskuse laval laupäeva keskpäeval.
Mõlema konkursi publiku­lemmikuks kui ka žürii valitud esikoha konkursil “Uus kingitus” sai Evi Harjaku sibulakess.
“Sellise kessi tegemise mõte on mul olnud juba mitu aastat,” ütles Harjak. Ta meenutas, et ka nende peres oli kunagi kodus soojaseina küljes võrkkott, kus sibulaid hoiti. Talle tuli mõte teha ilusam ja tänapäevasem kess, kuid seni polnud aega, nüüd siis võttis kätte ja tegi ära.
Kess on tehtud linasest riidest, võrgu heegeldamiseks on kasutatud linast lõnga. Ka ülemise kotisuud sulgeva paelaga on nähtud parajalt vaeva – see on tehtud näpunöörist.
Algul oli plaan pisut teistsugune, kuid töö käigus sai kess niisugune nagu ta seda konkursil esitles. “Kui ma neid veel teen, siis tulevad ilmselt jälle hoopis teist­sugused,” naeratas ta. Ja tegema peab ta neid kindlasti, sest juba on tulnud hulga tellimusi.
Teise koha said samal konkursil MTÜ Jääk ja Praak valmistatud pajalapid ja kolmanda Häli-Herta Haavapuu kiigikud väikelastele.
Esikoha konkursil “Hiiumaa meene” said ka rahva poolt esile tõstetud Hiiu Pagari käsitöökommid.  Žürii hindas nende puhul lisaks maitsvale sisule ka kaunist pakendit, mille valmistas kohalik MTÜ Jääk ja Praak. Ühing kasutab pakendite ja kaartide valmistamiseks tootmisjääke ning tööd saavad ka puudega inimesed.
Teise koha said Külvi Kummeri seinataldrikud ja kolmanda koha Steven
Valgu valmistatud ja meestele mõeldud nahast võtme­hoidja, mida saab kanda vööl.
Hiiumaa käsitööseltsi laada korraldamise eestvedaja Nele Eller ütles, et konkurss oli osalejaterohke. Lisaks auhindade saajatele väärivad tema sõnu tunnustust ka Aleksander Vanjuki soki­vormid, Jürgen Posti veinihoidja, Mari Aida latern ja Anneli Tissari kootud kindad-­sallid stiilsele, Hiiumaad armastavale mehele.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411