Reede, detsember 30, 2016
 

Rohelist märki soovis rekordarv taotlejaid

Hiiumaa rohelise märgi saamiseks laekus detsembrivoorus 12 taotlust 34 tootele sh esmakordselt ka üritustele ja teenustele.
Hiiu maakonna turismikoordi­naator Liis Remmelg ütles, et ühelgi varasemal aastal ei ole esitatud nii palju taotlusi kui tänavu. Koos suvise taotlus­vooruga esitati sel aastal kokku 19 taotlust 18 erineva tootja või teenusepakkuja poolt ja märgi kasutusõigus anti kokku 50 kaubale ja teenusele.
Varasemalt on rohkearvuliselt taotlusi esitatud 2007. aastal, siis laekus kümme taotlust ja märgi kasutusõigus omistati 15 tootele. Praeguseks kannab Hiiumaa rohelist märki 89 kaupa ja teenust.
Erinevalt eelmistest taotlus­voorudest esitati palju toidutoodete taotlusi: märgi said kitsepiimajuustud ja -jogurt, lihatooted, moosid ja käsitööõlled. Lisaks anti sel korral märgi kasutamisõigus üritustele ja teenustele, millele varem pole märki taotletud. Nii said rohelise märgi Hiiumaa kohvikutepäevad, pärimusmuusika festival ja Hiiumaa jooksumaraton, teenustena matkad ja treeningud.
Kui enamik taotluste esitajaid olid oma tegemiste ja toodetega komisjonile tuttavad, siis vähem teati Kukekaarli Villast, mille Metsikud Matkad Kassari saarel said märgikandjaks. “Matkajaid viiakse Taguküla laidudele ja Kuiva­rahule, mis Hiiumaa külastajate kõrval võiksid sihtkohtadena suurt huvi pakkuda ka kohalikele,” ütles Remmelg.
Kõik taotlused seekord rahuldati, küll aga paluti mõningate toodete etiketil rohkem rõhutada Hiiumaa päritolu. Komisjon leidis, et Hiiumaa on väga tugev kaubamärk, mida kohalikud ettevõtted võiksid oma toodete müügil rohkem ära kasutada.
Hiiumaa rohelise märgi komisjoni kuuluvad Eesti keskkonnateenused kohalik juht Aivo Kriiska, Tuuru investorteeninduse konsultant Ilmi Aksli, biosfääri programmi septsialist Lia Rosenberg, turismikoordinaator Liis Remmelg ja maavanem Riho Rahuoja.
Kõiki taotlejaid on komisjoni otsusest teavitatud ning nendega sõlmitakse järjest lepinguid, pärast selle all­kirjastamist saab taotleja märki kasutama hakata.
Hiiumaa roheline märk on SA Tuuru omand ning märgi kasutusõigus on antud seni 89 kaubale ja teenusele.
Koos uute taotlejatega vaadatakse üle ka kõik eelnevatel aastatel välja antud märgi kasutusõigused. Märgi kasutajate nimekirjast on kokkuleppel tootjatega eemaldatud üheksa toodet, mida enam ei valmistata.
Märgi kasutamine on reguleeritud Hiiumaa rohelise märgi põhikirja ja stiili­raamatuga. Märgi kasutaja peab olema eeskujulik ja keskkonnateadlik ettevõtja, kelle toodang on valmistatud kohalikust toorainest või kelle kaup või teenus annab edasi Hiiumaa tavasid.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411