Reede, detsember 2, 2016
 

RE parlamendisaadik Hiiumaal

Hiiu-, Saare- ja Läänemaalt riigikogusse valitud Urve Tiidus kohtus teisipäeval Kärdlas erakonnakaaslastega.
Arutati poliitilist olukorda, haldusreformi hetkeseisu ning valmistumist kohalikeks valimisteks. Urve Tiidus rääkis, et riigikogus suurima fraktsiooniga Reformierakonnal (RE) on praegu hea aeg ridu koondada ja programmilisi seisukohti täiendada. Kui valitsust juhtides tuli seista teiste erakondadega kokku lepitud koalitsioonileppe põhimõtete ühise elluviimise eest, siis praegu on erakonnal võimalik keskenduda oma programmile, milles on olulisel kohal majandus-, ettevõtlus- ja isikuvabadused, vastandades need praeguse koalitsiooni maksutõusudele ja riiklikule reguleerimisele.
Regionaalpoliitiliste meetmetena, mis hiidlasi toetaksid, andsid Hiiumaa reformierakondlased riigikogu liikmele kaasa mõtted taotleda regionaalse erisusena saartele konkurentsivõime tagamiseks odavama elektri pakkumist. Sarnase ettepaneku tegi aasta tagasi endine riigikohtu esimees Märt Rask. Räägiti ka soodsamate parvlaevapiletite võimaldamisest Hiiumaa elanikeregistris olevatele inimestele ja ettevõtete sõidukitele samal põhjusel.
Reformierakonna Hiiumaa piirkonna juht Riho Rahuoja kinnitas, et erakond läheb Hiiumaal kohalikele valimistele oma nimekirjadega ning soovib ühe omavalitsuse tekkimist saarel, mis võimaldaks hiidlaste huve kõige paremini kaitsta. “Valimisnimekirjade ja programmi koostamine käib. Väga suure tõenäosusega toimuvad järgmised valimised ühte Hiiumaa omavalitsuse volikogusse erinevates valimis­ringkondades, et tagada kõigi piirkondade esindatus,” ütles Rahuoja.
Hiiumaa Reformierakonna piirkonda kuulub üle 50 inimese. Reformierakondlased juhivad kohalikku volikogu Hiiu vallas ja Käinas.
RE Hiiumaa juhatus

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411