Teisipäev, detsember 13, 2016
 

Orkaan möllas Lihulas

Karri Kaas
Kaitseliidu suurõppus Orkaan tõi eelmisel  nädala­vahetusel Lääne­maale üle 700 vabatahtliku riigikaitsja põhiliselt Lääne-Eesti malevatest ja Lätist, aga ka koostööpartnerid teistest jõustruktuuridest.
Hiiumaa naiskodukaitsja Anne Kaasik osales Orkaanil kuuendat korda, neist neli viimast korda on ta olnud ametis staabiassistendina. “Meeldis, et kogu tegevus oli sisutihe, polnud tühja passimist,” ütles Kaasik. “Maastikul toimus pidev tegevus ja see andis tööd ka staabile.”
Raskeimaks katsumuseks nimetas ta, et esimesel öösel jäi uneaega väheks, sellegipoolest on ta kindel, et kui järgmisel aastal kutsutakse, läheb ta jälle Orkaanile.
Sel aastal harjutati õppusel sisekaitseliste ülesannete täitmist. Kaitseliidu Lääne maleva pealik kolonelleitnant Rasmus Lippur rääkis, et vajadusel peavad kaitseliitlased oskama täita ülesandeid ning lahendada olukordi, mida reeglina seostatakse teiste jõustruktuuridega.
Õppuse Orkaan 11 eesmärk oli parandada komplekteeritud ja formeeritud kergejalaväekompaniide isikkoosseisu oskusi sisejulgeoleku plaanis ettenähtud ülesannete täitmiseks. Harjutati koostööd jõustruktuuride vahel, avaliku korra tagamist, patrullimist ja määratud objektide kaitsmist ehk siis keskenduti põhiliselt eri jõustruktuuride vahelisele koostööle.
“Teisisõnu harjutasime oma üksusi tegutsema koos teiste ametkondadega, eelkõige politsei- ja piirivalveameti ning päästeametiga, mõistmaks nende protseduure, varustust ja võimekust,” selgitas ta. “Minu hinnangul me täitsime õppuse eesmärgi, sest suutsime planeeritud mahus läbi teha kõik õppeülesanded.”
Positiivsena tõi ta esile kaitseliitlaste kõrge motivatsiooni ja soovi õppida midagi uut, kuivõrd sisekaitseliste ülesannete täitmist ei ole seni väga palju harjutatud. Parandamisruumi leidis ta eelkõige info liikumises eri ametkondade vahel. “Saime õppuselt mitu väärtuslikku õppetundi, mis aitavad meil ka selles suunas edasi liikuda,” kinnitas Lippur.
Kaitseliidu suurõppused toimuvad tavaliselt kaks korda aastas. Lääne maleva Hiiumaa malevkonna instruktor Taimo Juhe rääkis, et Hiiumaalt osales 11. Orkaanil 37 kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411