Teisipäev, detsember 13, 2016
 

Novembris vähenes lennureisijate arv

Trans­aviabaltika
Leedu lennuettevõtte Trans­aviabaltika teatas, et novembri­kuus lendas kahel, Hiiumaa ja Saaremaa liinil kokku 1911 reisijat. Võrreldes oktoobrikuuga lennureisijate arv vähenes, seda peaasjalikult Tallinna–Kärdla–Tallinna suunal tühistatud lendude tõttu.
Oktoobris lendas Trans­aviabaltikaga 2276 reisijat, novembris vähenes lennu­reisijate arv 365 lendaja võrra. Lendude täituvus oli novembris Kuressaare suunal 59 protsenti. Tallinna–Kärdla–Tallinna suunal oli lendajaid 755, seega oli lendude täituvus toimunud lende arvesse võttes 42 protsenti.
Transaviabaltika esindaja Rene Must nimetas üheks põhjuseks, et ilmastikuolud sundisid Tallinna–Kärdla–Tallinna suunal tühistama viis lendu. Lennud tühistati peamiselt tiheda udu ja madala pilvituse tõttu.
“Eelmise kuu ilmastikuolusid silmas pidades oligi meie jaoks väljakutse lennata Kärdlasse, kus on lennujaamale kehtestatud maandumiseks oluliselt rangemad miinimumnõuded kui Kuressaares,” selgitas Must. Ta viitas asjaolule, et Kärdla lennuväljal puudub täppismaandumise seade ILS, millest oleks abi halbades ilmaoludest maandumisel.
“Võime eeldada, et kui ka Kärdla lennuväljale vastav seade paigaldatakse, kasvaks Hiiumaa elanike usaldus lennuliikluse vastu hüppeliselt,” oletas Must. “Ebakindlus, kas lend toimub või mitte, mõjutab otseselt transpordiliigi valikut – ilmselgelt ei saa kindlustundega soetada endale lennupiletit, kui ilmastikuolud on heitlikud ja seetõttu tehakse valik oluliselt ajakulukamale viisile mandrile jõudmiseks.”
Rene Must avaldas lootust, et vabariigi valitsus langetab rahastusotsuse ja investeerib Kärdla lennuvälja ILS süsteemi rajamisse.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411