Teisipäev, detsember 13, 2016
 

Mõistlik suuremeelsus

Eile teatas riigihalduse minister Mihhail Korb omavalitsustele saadetud kirjas, et aega omaalgatuslikuks ühinemiseks on aasta lõpuni.
Järgmises etapis esitab valitsus hiljemalt tuleva aasta 15. veebruariks seaduses seatud miinimumkriteeriumist väiksematele omavalitsustele ettepaneku nende ühendamiseks naaberomavalitsusega.
Minister kutsus omavalitsusi kavandatud ühinemistega veel sel aastal ise lõpuni minema, et mitte jääda valitsuse algatatud ühinemiste vooru, kus tingimused on ühinejate jaoks ebasoodsamad.
Neljapäeval tegid ühisistungi Hiiu valla ja Käina valla volikogu. Hiiu vallavolikogu esimees Üllar Padari avaldas kahetsust, et nendega koos laua ääres pole Pühalepa ja Emmaste volikogusid.
Ühinemislepingusse taheti panna karistus sundliidetavatele selle eest, et nende pärast jääb Hiiumaal saamata u 500 000 euro suurune ühinemispreemia.
Käina vallavanem Omar Jõpiselg leidis, et vastutama peavad need osavallad, kes ülejäänud läbirääkijaid alt vedasid ja kelle tõttu jäi preemia tulemata.
Kui Georg Linkov tuli välja vastupidise seisukohaga, taandus Omar Jõpiselg omast, öeldes: “Ma ei kaitse seda kui te tunnete, et see on ebaõiglane.” Nii ka mõlemad volikogud otsustasid.
Hiiu Leht leiab, et on väga arukas öelda välja oma seisukoht ja kui vastaspool arvab teisiti, taanduda vajadusel enda omadest. Kuigi mitmed volikogu liikmed arvasid hilisemates vestlustes, et “karistus olnuks neile paras”.
Seista kui jäärad sarved vastakuti purdel, pole ju mõtet kui all on külm vesi.
Kuigi vandenõuteooriad, et juhtub ime ja riigikohtust tuleb haldusreformi seadust leevendav otsus või et uus valitsus muudab haldusreformi põhimõtteid, elavad veel, muutuvad need iga päevaga jõuetumaks.

13. detsember 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411