Teisipäev, detsember 20, 2016
 

Leigri ristis Tallinnas Helgi Põllo

Peep Lillemägi | Hiiu Leht
Peep Lillemägi | Hiiu Leht
Peep Lillemägi | Hiiu Leht
Peep Lillemägi | Hiiu Leht
Uduse Tallinna vana­linna tornide taustal sai eile pärast­lõunal endale nime parvlaev Leiger meretavadele vastavalt – laeva ristiema Helgi Põllo purustas šampusepudeli vastu laevakülge ja nimetas laeva nime.
Ristimistseremoonia juhatas sisse Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm, kohal oli ka peaminister Jüri Ratas. Majandusminister Kadri Simson märkis, et see on esimene laevadest, mis Eesti lipu all sõitma hakkab ning ettevõtlusminister Urve Palo avaldas lootust, et Leiger sõidab ka ajal, mil tema pensionil on ehk siis mitmekümne aasta pärast.
Türgi suursaadik Hayriye Kumaşcıoğlu kiitis Eesti ja Türgi koostööd ning andis edasi jõulutervitused kõigile hiidlastele.
OÜ TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar rääkis raadio Kuku hommiku­saates, et türklased ristimis­tseremooniat laevatehases korraldada ei tahtnud, kuna neil pole sellist kogemust. Viige koju ja ristige seal, oli nende soovitus.
Laeva ristiema Helgi Põllo rääkis sellest, kuidas vägilane Leiger kunagi muistsel ajal Hiiumaale jõudis, kuidas ta siin toimetas ja nüüd lõpuks laeva kujul tagasi tuleb.
Helgi Põllo heidetud šampuse­pudel purunes Leigri ahtri vastu kohe esimesel katsel ja see peaks kaua­oodatud laevale õnne tooma.
Hiiu Lehele ütles Põllo, et on väga uhke tunne laeva ristiemaks olla: “Täna toimub üks eriline sündmus, mis seob tänase päeva nende pikkade aastakümnetega tulevikus, mil Leiger mandri ja Hiiumaa vahel sõidab.”
Nagu pidulikel sündmustel tavaks, peeti kõnesid ja löödi kokku klaase. Uue laeva valmimine on hiidlaste jaoks nii tähtis sündmus, et isegi vahepeal laiali läinud Iiu­kala bänd tuli selleks puhuks uuesti kokku ja mängis kõigi ristsetele tulnute rõõmuks.
Maavanem Riho Rahuoja kordas kümmekond päeva tagasi Heltermaal esma­kohtumisel uue laevaga öeldut: “Seda laeva on hiidlased oodanud nagu kadunud poja kojutulekut. Loodus ja vanad laevad on pannud hiidlaste kannatuse ja TS Laevade võimekuse proovile. Kui Hiiumaa ettevõtjad alles arvestavad oma kahjusid kokku, siis pinged madala veeseisu ja tekkinud järjekordadega sundisid mõned laevafirma töötajad koguni ametist lahkuma. Loodame, et kõik see on nüüd möödas ja küllap kõik katsumused, mis ei murra, teevad tugevaks. Koos uute laevade ja uue elektroonilise pileti- ning sadamateeninduse süsteemiga on hiidlastel oodata läbi aegade parimat üleveoteenust.”
Hiiumaa muuseumi teadus­direktor Helgi Põllo valiti laeva ristiemaks maavanema soovitusel kui hiidlaseks olemise tähtsuse ja suuruse selgitaja. “Ta on hiidlane, kellel on alati valmisolek võtta vastutust protsessides, mis aitavad saare elu-olu parandada. Ja just üks selline sündmus uue parvlaeva liiniletulek ongi,” rõhutati enne pidulikku sündmust saadetud pressiteates.
Veel mõned päevad ja nelja­päeva hommikul kell 6.30 alustab Leiger oma esimest reisi  Rohuküla ja Heltermaa vahelisel liinil.
Laevaristsete külalisi toitlustanud OÜ Arensburg tegev­juhi Terje Nepperi sõnul pakub toitlustaja jõulumenüüd alates esimesest reisist ning hiidlastele, kes esimesel päeval ülesõidu teevad, on teenindajad välja mõelnud ka mõned üllatused.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411