Reede, detsember 9, 2016
 

Leiger jõuab jõulu eel liinile

praamid.ee
Eile hommikul Läänemerre jõudnud parvlaev Leiger ristitakse 19. detsembril Tallinna sadamas ja Hiiumaa liinile jõuab alus vahetult enne jõule, teatas Tallinna sadama pressi­esindaja Sirle Arro.
Türgi tehasest 5. novembril koduteed alustanud Leigri tee venis tormiste ilmade tõttu algselt planeeritud 21 päevast oluliselt pikemaks. Oma teekonnal on Leiger korduvalt pikemaid peatusi teinud, et tormivarjus olla ja praeguseks on alus teel olnud juba viis nädalat.
Eestisse jõuab Leiger kas nädalavahetusel või uue nädala algul. Enne kui laev Tallinna jõuab, sõidab see kaks korda mööda Saaremaast, korra Muhumaast ja siis Hiiumaast. Nimelt möödus Leiger Brunsbütteli-Cuxhovdeni liini teenindavatest parvlaevadest Saaremaa ja Muhumaa enne sisenemist Kieli kanalisse. Päris Saaremaast ja Hiiumaast peaks alus mööduma nädalavahetusel ja Tallinna jõudma järgmise nädala algul.
Facebookis soovitakse hiidlastele juba õnne uue aluse liinile saabumise puhul. Keegi naljatas, et hiidlaste ootus on nii suur, et saar on juba kreenis, kuna kõik saareelanikud seisavad põhjakaldal ja vaatavad merele, et näha Leigri saabumist.  Sellest, kui tähtis uue laeva tulek hiidlaste jaoks on, annab aimu ka see, et näiteks Lauka põhikool korraldab
22. detsembril temaatilise jõulupeo “AHOI. Leigri kojutulek”, mille sisuks Leigri teekond Türgist koju, Hiiumaale.

 

Sildid: ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • rty

    saaremaa ja muhumaa nimi pole enam ammu see mida autor siin ajab

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411