Teisipäev, detsember 6, 2016
 

Küsitlus võinuks olemata olla

Kuigi Hiiu Lehe trükkimineku ajaks polnud veel lõplikke andmeid, võib öelda, et Käina ja Hiiu valla ühinemise rahva­küsitlusel osalejate arv oli üliväike.
Uues ilmselt Hiiumaa valla nime kandvas omavalitsuses on u 6700 elanikku. Eile pärastlõunaks oli rahvaküsitlusel oma hääle andnud 89 inimest ehk 1,3 protsenti. Natuke kasvatab seda numbrit, kui arvesse võtta ainult hääleõiguslikud ehk täis­kasvanud vallakodanikud, kuid lõpptulemust see ju ei muuda.
Parem polnud olukord ka Saaremaal, kus suurvallaks ühinemise poolt või vastu käis oma häält andmas napilt üle nelja protsendi kõigist nimekirja kantud inimestest. Kolmes omavalitsuses oldi vastu, teistes poolt.
Tekkib küsimus rahvaküsitluse korraldamise mõttekusest üleüldse. Kuna seadus ei jäta võimalust rahvaküsitlus tegemata jätta, tuli see Hiiumaalgi korraldada.
Hiiu Lehele öeldi, et ehk polnud küsitluse kohta olnud piisavalt infot. Sellega ei saa küll nõustuda – teave ilmus Hiiu
Lehes, ühinemislehes, valdade kodulehtedel ja sotsiaalmeedia kanalites.
Ehk on asi selles, et rahva arvamus sisuliselt ei loe? Rahvahääletuse tulemus ei ole ju ka volikogudele siduv. Ka pole protsessi praeguses käigus väikevaldade volikogudel nagunii võimalik ratast peatada – kui ise ei liitu, siis sundliidetakse nagunii.

6. detsembril 2016

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411