Teisipäev, detsember 6, 2016
 

Kärdla omatoodangu jõululaat algab reedel

Harda Roosna
Hiiumaa käsitööseltsi korraldatav jõululaat tuleb taas oma tuntud headuses, sest Kärdla kultuurikeskus on ikka sama suur ja kauba pakkujaid palju.
Ettevõtmise korraldaja Nele Eller rääkis, et soovivad mahutada kultuuri­keskusesse võimalikult palju müüjaid. Esmaspäevaks oli ennast kirja pannud 54 müüjat, mullu sai neid kokku 75.
Uued on mõned toidukauba pakkujad ja ka mõned käsitöölised, kes seni on käinud ainult suvisel laadal. Tulemas on üks käsitöö­meister, kelle tooted mõeldud lastele.
Kultuuriprogrammi paneb kokku Ille Savioja kultuuri­keskusest. Laval saab näha Pühalepa Lustilisi,  Kärdla laululapsi ja väikeseid rahvatantsijaid, Tiina tantsustuudio tantsijaid, tantsurühmade Kohvitantad ja Kohvilähker etteasteid. Laupäeval on lava idamaise tantsurühma Sukar päralt.
Mõlemale päevale jagub pisikesi etendusi Kärdla nukuteatrilt. Lastele näidatakse mõlemal laadapäeval multikaid.
Nagu igal aastal nii ka tänavu saab osaleda oma toodetega konkurssidel “Hiiumaa meene” ja “Uus kingitus”. Varem korraldas Hiiumaa meene konkurssi turismiliit, mõned aastad tagasi võttis selle üles Hiiumaa käsitööselts, mille liikmed on nii suvise kui talvise käsitöö- ja omatoodangu laada korraldajateks.
Reede hommikul pannakse konkursil osalevad esemed koos tutvustusega välja suurde saali. Konkursi­laua juures on tööde vastuvõtja, kes registreerib kõik esemed ja paneb need numbriga varustatult publikule hindamiseks välja. Laadalised saavad teha oma valiku laadapäevade jooksul. Laupäeval kell 12 koguneb komisjon, loeb kokku hääled ja kell 13 teeb teatavaks laadakülastajate valiku.
Mõlemal konkursil valib žürii kolm parimat tööd, mille valmistajad saavad auhinnad.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411