Reede, detsember 30, 2016
 

Kärdla LM naasis teise kohaga

Silvester Ilumets
Kärdla Linnameeskond saavutas jalgpalli aastalõputurniiril teise koha, parimaks värava­vahiks valiti Jaan Rebel.
Tavapäraselt toimub iga aasta lõpus jalgpalli­aastat kokku­võttev saalijalgpalli turniir, mis seekord Kalevi spordihalli renoveerimise tõttu toimus Tartus, A le Coqi spordi­hallis.
22. korda toimunud turniiril on iga liiga ja vanusegrupi jaoks pühendatud eri päev, mistõttu kogu turniir kestab kokku 9.–30. detsembrini.
Kärdla linnameeskond (LM) mängib jalgpalli Eesti meistrivõistluste sarja kolmandas liigas, see tähendas ka aasta­lõputurniiril võistlemist samas liigas. Kokku oli turniiril neli neljast alagruppi, mille võitmiseks piisas Kärdla LMile kahest võidust ja ühest viigist.
Esimeses mängus alistati Rakvere Tarvas II Kert Kuusalu väga suurepärasest väravast 1:0. Järgmine mäng viis kokku SK Tääksiga, kus tänu meie väravavahi Jaan Rebeli heale tõrjele kumbki võistkond jalga “valgeks” ei saanud. Alagrupi viimasest mängust tuli Kärdla LMile võit 1:0 ning taas kord tegi oma töö hästi ära Kert Kuusalu. Poolfinaalis mindi kokku
JK-ga Väätsa vald, kus mäng oli juba vägagi tasemel. Kert Kuusalu viis Kärdla LM  juhtima 1:0, millele vastas paari minuti pärast Väätsa omapoolse väravaga. Mängu normaalaeg lõppes 1:1 viigiga ning võitja selgitamiseks tuli lüüa penalte. Siinkohal tegi nii mängus kui penaltiseerias suurepärase töö Jaan Rebel, kes “noppis ära” korvitäie sajaprotsendilisi väravaid ja tegi sama ka penaltiseerias. Esimese penalti vastased eksisid, teise realiseeris kindlalt Aivo Jõeleht. Seejärel realiseeris Väätsa ühe penalti, millele omakorda vastas Georg Linkov täpse sooritusega ning punkti pani Jaan Rebel vastaste penalti tõrjudes.
Ja oligi korratud eelmise aasta tulemus ehk koht finaalis, seisuga 3:2 (1:1). Finaalis kohtuti Saku Sportinguga, kus normaalaeg mängiti taaskord viiki 0:0. Järgnesid juba tuttavad penaltid, kus vastased olid seerias kindlamad ning võitsid mängu 2:1.
Seekordse turniiri parimaks väravavahiks valiti Kärdla LM väravavaht, terve võistluse vältel ainult suurepärast taset näidanud Jaan Rebel. Eelmise aasta turniiril saavutas sama väärtusliku tulemuse Kert Kuusalu, kes valiti turniiri parimaks mängijaks.
Võistkond mängis koos­seisus: Kert Kuusalu, Jaan Rebel, Timo Vares, Aivo
Jõeleht, Steven Saarnak, Mario Degtjov, Silvester Ilumets, Rando Suuster, Marko Pruunlepp, Tanel Klee ja Georg Linkov.
Võistlus toob Tartusse üle 3500 jalgpalliharrastaja üle Eesti ning kokku on arvutatud, et toimub üle 140 tunni vuti­lahinguid. Kümne võistlus­päeva jooksul on eraldi turniirid nii poistele kui tüdrukutele, madalamatele liigadele kui ka tippudele.
Eesti Jalgpalli Liit paigaldab võistluste toimumise ajaks põrandale spetsiaalselt turniiriks mõeldud kunstmurukatte, mis loob hallis välitingimustes mängitavale jalgpallile võimalikult sarnased tingimused ehk võistlust saabki nimetada minijalgpalliks.

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411