Teisipäev, detsember 20, 2016
 

Kaks või kolm kingitust

Jõuluaeg on kingituste saamise aeg – Hiiumaa ja hiidlased võivad sel nädalal rõõmustada vähemalt kahe kingituse üle.
Eile oli Hiiumaa haiglas tähtis sündmus – avati hemodialüüsi kabinet. Hiiumaa neeruhaigete jaoks tähendab see võimalust elada kodusaarel ja saada eluks hädavajalikku protseduuri.
Neljapäeval saabub Hiiumaa liinile uus parvlaev Leiger. Seegi on hiidlaste jaoks suur kingitus. Loodame koos Hiiu maavanemaga, et nüüd läheb kõik paremaks ja mitte ainult laevaliikluses.
Räägib ju muistne lugu vägilasest Leigrist, et kui ta Hiiumaale tulnud, teinud ta üsna palju head: päästnud laevad karilt ja mehed tormist, ajanud hundid saarelt minema, ehitanud korraliku vihtlemissauna ja kuigi ta ise olnud pagan, püstitanud ristiinimestele ka kiriku.
Kas selle nädala kolmandast tähtsündmusest – Hiiu valla ja Käina valla ühinemislepingu allkirjastamisest saab kogukonnale kingitus või mitte, selgub peagi. Ütlevad ju lepingu allkirjastajadki, et ühinemisel on mõtet vaid juhul, kui ühineks kõik omavalitsused.
Valitsuse sõnumid läbi regionaalministri Mihhail Korbi suu on ebaselged. Väidetavalt on haldusreformi jätkamise hind koalitsiooni kokkulepe IRLi nõudmisel, Keskerakond ja SDE aga pigem leevendaksid tingimusi.
Homme on tõehetk – riigikohus teatab, kuidas siis on lood sundliitmise ja 5000 elaniku piiriga. On need seaduslikud või rikuvad omavalitsuste õigust ise oma asju otsustada.
Mis edasi saab, sõltub meie volikogudest, sest rahvas oma arvamust küsitlusel välja ei öelnud.

20. detsember 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411