Teisipäev, detsember 20, 2016
 

Käina postkontori saatus kaalukausil

Postiettevõte Omniva kavatseb sulgeda Käina postkontori. Postkontori asemel on kavas avada posti­punkt, kuid veel pole teada, kus.
Omniva klienditoe osakonna teenindaja Eve Härms ütles, et postiteenuse ümber­korraldamise pikemate lahtiolekuaegade huvides on nad kooskõlastanud ka kohaliku vallavalitsusega.
“Meid on informeeritud sellisest perspektiivist, aga need mõtted pole veel konkreetset lahendust saanud ja konkreetsete plaanidega pole veel välja tuldud,” ütles Käina vallavanem Omar Jõpiselg.
Vallapoolset nõusolekut Omniva oma plaanide elluviimiseks küsima ei peagi, kuid postkontori sulgemisel on vallavalitsuse kindel soov saada Käinasse pakiautomaat.
“Nõudlus ja huvi selleks on väga suur,” ütles Jõpiselg. “Ka ülejäänud postiteenused tuleb lahendada inimesele mugavalt ja ajaliselt kättesaadavalt,” lisas ta.
Härms ütles, et uute pakiautomaatide paigaldamisel lähtub Omniva eelkõige kohalikust pakimahust. “Kuna jälgime pidevalt kõikide piirkondade pakimahte, siis saame ka selle põhjal uued asukohad paika panna, kus tulevikus automaat võiks asuda.”
Poodi ei mahu
Härms selgitas, et postipunkt pakub samu teenuseid ning on sisuliselt sama­sugune postiasutus nagu post­kontorgi. Lihtsalt ruumid, kus teenust osutatakse, ei kuulu Eesti Postile, vaid on mõne muu asutuse, näiteks kaupluse, raamatukogu vms kasutuses: “See tähendab, et postiteenuseid osutabki oma põhitegevuse kõrvalt näiteks kaupluse või raamatukogu töötaja.”
Käina postipunkti avamiseks käivad praegu läbirääkimised. Pakkumise sai ka Käina kauplus Konsum, mis sisuliselt asub praeguse postkontori kõrval. Ka lahti­olekuajad oleksid märksa pikemad. On ju Käina Konsum avatud kõikidel nädalapäevadel kella 9–21ni.
Hiiumaa tarbijate ühistu kaubandusjuht Ruta Tammeveski rääkis, et nad on teadlikud Omniva soovist, sest eelmisel nädalal said nad kokku ja arutasid postipunkti asukoha teemat.
“Jõudsime Omniva esindajatega ühisele järeldusele, et kahjuks selle teenuse osutamine Käina Konsumis ei ole võimalik,” ütles
Tammeveski, kes tõi põhjuseks poe ruuminappuse.
Tammeveski ütles, et ka nemad tegid Omniva esindajatele ettepaneku, et Käinasse oleks kindlasti vaja pakiautomaati. “Selle paigaldamise osas meie kaupluse vahetusse lähedusse saaksime kindlasti kokkuleppele,” lisas Tammeveski.
Kui postipunkt Käinas avatakse, siis suletakse ka kohalik postkontor.
“Kahte postiasutust teatavasti ei ole mõistlik ühes piirkonnas pidada ning posti­punktis on postiteenused pikemalt kättesaadavad kui kohalikus postkontoris,” põhjendas Härms.
Kärdla postkontorit ette­võte sulgeda ei plaani. Ka jääb Käina postkontor külastatavuse poolest Kärdla omale alla.
Käina elanik Urve Pärnamaa ütles, et pakiautomaadist tunneb ta küll puudust, sest tihti peab 20 km Kärdlasse ja teist sama palju tagasi sõitma selleks, et pakk kätte saada. “Olen selle teenuse sagedane kasutaja, aga postkontorisse on väga harva asja, sest lahtiolekuaeg ei sobi minu tööajaga,” ütles Pärnamaa.
Käina postkontor on avatud teisipäevast reedeni kella 9-16ni, laupäeval kella 9-13ni, esmaspäeval ja pühapäeval on see suletud.
Kokku on Omnival Hiiumaal alles kaks postkontorit, üks Kärdlas ja teine Käinas, postipunktid asuvad Kõrgessaare, Emmaste ja Suuremõisa kaupluses.
Kõrgessaare postipunkt on avatud E-L kella 10-19ni, P kella 10-16ni, Suuremõisa postipunkt E-L kella 10-18ni, P suletud, Emmaste posti­punkt E-L kella 9-20ni, P kella 9-18ni.
Lisaks pakkide kätte­saamisele saab postipunktis tasuda ka arveid, tellida ajakirjandust ja osta  postikaupa.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411