Reede, detsember 23, 2016
 

Jahirahu algab homme

Eesti metsades kehtib jõulupühade ajal ehk 24., 25. ja 26. detsembril jahirahu. Eesti jahimeeste selts kuulutas jahirahu välja 16. detsembril Haapsalu piiskopilinnuse toomkirikus ja sellega ühinesid ka Hiiumaa jahimehed.
Teist aastat on Eesti jahimeestel kohustus küttida suurel hulgal metssigu, et tõkestada sigade Aafrika katku levikut. Hiiumaa jahimeestele on pandud aastane kohustus lasta 2000 metssiga. Detsembri alguseks oli kütitud 1233 isendit ehk 62 protsenti kohustusest. Jahtkondade kaupa oli Hiiumaa jahimeeste seltsi (HJS) andmetel kõige rohkem, 917 metssiga lasknud HJSi kütid, Tahkuna jahtkonna saaginumbriks oli 234 isendit ja Leluselja jahtkonnal 82.
Sel jahihooajal tohivad Hiiumaa jahimehed lasta ühe hundi, kuid lume puudumise tõttu pole see veel õnnestunud. HJSi tegevjuht Anu Sarapuu ütles, et huntide vaatlusi on seltsi liikmed saatnud keskkonnaagentuurile (KAUR) terve hooaja igast jahipiirkonnast.
Jätkuv ja lõputuna näiv vaidlemise koht on jahimeeste arvamus huntide mõistliku arvu kohta saarel ja KAURi seisukoht.
“Meie eesmärk on hoida arvukus pidevalt mõistlikkuse piires, mis oleks kaks-kolm hunti saarel ja mis on ka maakondlikult kokku lepitud, KAUR aga lähtub peamiselt kahjustuste hulgast,” selgitas Sarapuu.
Kahjustuste vähenemise põhjuseid on tema sõnul mitme­suguseid: osa lambapidajaid on loomade pidamise lõpetanud, teised on teinud suuri investeeringuid aedade ehitamiseks.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411