Teisipäev, detsember 13, 2016
 

Ilves teenis pressivaenlase tiitli

Hannes Sarv
Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) liikmeslehtede peatoimetajad valisid nelja­päeval toimunud liidu aastakoosolekul 2016. aasta pressi­sõbraks vande­advokaat Karmen Turki ja pressivaenlaseks Toomas Hendrik Ilvese.
Peatoimetajad leidsid, et Karmen Turk on inimene, kes võitleb ajakirjandus- ja internetivabaduse eest nii Eestis kui ka terves maa­ilmas. Eestis on Karmen Turk esindanud ajakirjandust mitmetes kohtuprotsessides. Rahvusvaheliselt on tema puhul tegemist ÜRO interneti­õiguse harukomitee juhiga, kes oma oskus­teabega kaitseb interneti­vabadust.
Pressisõber saab auhinnaks nimelise ruupori, mille autor on metallikunstnik Ive-Maria Köögard.
Pressivaenlaseks valiti Toomas Hendrik Ilves, kelle puhul sai määravaks vähene avatus ajakirjandusele ja seeläbi tervele Eesti ühiskonnale küsimustes, mis tõusetusid viimase aasta jooksul seoses Ärma talu rahaasjadega ja EASi toetusega. Peatoimetajad leidsid, et Toomas Hendrik Ilvesele meeldib rohkem suhelda Twitteri ja Facebooki kaudu, mitte vahetult ajakirjandusega.
Ilvese jaoks oli see teine kord saada valitud pressivaenlaseks, eelmine kord pälvis ta selle 2010. aastal. Tookord tuli pressivaenlase tiitel kahel põhjusel – Ilves kiitis heaks nn allikakaitse seaduse, mis EALLi hinnangul on vastuolus põhiseaduslike väärtustega. Samuti näitas ta mitmel puhul üles üleolevat ja isegi kõrki suhtumist ajakirjanduse suhtes. Ühe näitena toodi, kuidas president Ilves nimetas Reaalkoolis esinedes ajakirjanikke tintlaks.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411