Teisipäev, detsember 13, 2016
 

Hiiumaa koolinoortel ideid jätkub

HENRI REEDER
Äriideede genereerimisele keskendunud koolitust kuulamas ja ideid pakkumas oli 35 Hiiumaa koolinoort.
6. detsembril käivitus Kärdlas koolinoortele pakutav äriideede arenguprogramm “Säravad mõtted” (Bright Minds). Programm tutvustab noortele start-up maailma ja julgustab oma ideid ellu viima.
Hiiumaa arenduskeskuses Tuuru koolitusprogrammi koordineeriv Henri Reeder ütles Hiiu Lehele, et programmi raames korraldas selle algataja, TTÜ Mektory keskus juba novembri alguses noortele töötoad Kärdla põhikoolis ja Käina koolis.
“Seal tekkisid juba esimesed ideed ja meeskonnad,” ütles Reeder. “Samad noored olid kohal ka nüüd, lisaks kutsusime osalema ka teisi koole.”
Reeder kiitis väga hea koostööd Lauka põhikooliga, mille 6. klass on seni osalenud kõigis programmi tegevustes täies koosseisus. Tulevikus on plaanis lülitada need koolitused ka Hiiumaa gümnaasiumi majandusõppe programmi.
Seekordsel koolitusel moodustati grupid, mille liikmed pakkusid välja äriideid, valisid juhendaja abiga neist ühe välja ja hakkavad seda ellu viima.
“Oli palju huvitavaid mõtteid,” lausus koolituspäeva läbi viinud Juko-Mart Kõlar, kes ise uurib EBSi doktorantuuris muusikatööstuse ärimudelite arengut.
Ta tõi mõned koolinoorte säravad mõtted ka näiteks. Nii pakkus kõige noorem ehk 6. klassi grupp ise tahvlit puhastava seadme, mis võimaldaks sarnaselt auto kojameestega kustutada kriidi- või markerikirju. Veel rääkisid noored mõttest valmistada pakendeid anorgaanilistest jääkidest, telefonirakendusest, mis võimaldaks maapiirkonnas toitu koju tellida, jutuks oli ka Hiiumaa turismiteenuste parem tutvustamine, aga ka rakendus, mis viiks noored spordihuvilised kindlasse kohta kindlal kellaajal jalgpalli mängima, aga ka rulale või jalgrattale kinnitatava ja teisaldatava mootori idee.
Koolitusel said noored teada, kuidas selgitada välja, kellele nende toode või teenus on mõeldud, kust tuleb raha, et mõte ellu viia ja millised on rollid meeskonnas.
Järgnevatel koolitustel räägitakse turust ja klientuurist, turundusest ja müügist ning seejärel ka oma idee esitlemisest.
Koolitusprogramm lõppeb äriideede konkursiga, kuhu programmi edukalt läbinud tiimid võiksid oma idee esitada. Mektory koolitus­programmi möödunud aastal lõpetanud paremik tegeleb tänaseks juba prototüüpide loomisega.
Programmi “Säravad ideed” algatajaks on TTÜ Mektory Tehnoloogiakool koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga ning seda tehakse haridus- ja teadusministeeriumi toetusel.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411