Reede, detsember 23, 2016
 

Hiidlased tervitasid valget laeva Leigri leiva ja kitsega

Helja Kaptein
Neljapäeva varahommikul sildus Heltermaa sadamas oma esimese liinireisi teinud uus parvlaev Leiger, mida hiidlased võtsid vastu soola­leivaga. Kohal olid ka tähtsad isikud: jõuluvana, Hiiu maavanem ja kits koos saatjaga.
Kui tuledes särav alus oli aparelli alla lasknud ja laev tühjaks jäi, astusid vastu­võtjad laevasillale. Teiste seas ka kits, kes laeva sugugi ei kartnud. “Seitsmekuune Evelin käitus hästi, näsis leiba ja oli nagu tõeline staar, keda filmijad-pildistajad ei häiri. Mõned pabulad laskis ka, aga sadama direktor Riho Sõrmus käis tal kühvli ja harjaga kogu aeg järel ja koristas kõik ära,” rääkis maavanem Riho Rahuoja.
Tõnu Otsasoni mäletamist mööda oli see viimase nelja­kümne aasta jooksul viies kord tal uuel liinilaeval kitsega vastas käia: Vohilaid, Harilaid, Ofelia, vana tüüpi parvlaev Hiiumaa ja kuus aastat tagasi parvlaev Muhumaa.
Laevapere poolt tervitasid vastuvõtjaid OÜ TS Laevade juhatuse esimees Kaido Padar ja Leigri kapten Viktor Rohtla.
Hiiumaa jõuluvana andis kaptenile üle Hiiu Pagari küpsetatud Leigri leiva. “Me teadsime juba kümme aastat, et uue valge laeva nimi on Leiger ja küpsetame selle­nimelist leiba,” selgitas taat.
Maavanem: Meie soove arvestati
Riho Rahuoja ütles, et võrreldes SLK alustega hakkab uue laeva sisustuses esimese asjana silma see, et sööklast on saanud restoran. “Laeva sisustamisel on palju arvesse võetud hiidlaste soove – nii on reisjate istmed küll suures ruumis, kuid vaheseintega on loodud eraldatud nurki ja privaatsemaid tsoone, istmed on mugavad ja igaühe juures on pistikupesad, mis tänapäeval on juba iseenesestmõistetav mugavus.”
Maavanem ütles, et muutunud on ka laevapere töökultuur ja kiitis OÜ Arensburg teenindajate koolitust. “Teenindajate suhtumine on muutunud, nad naeratavad ja on väga meeldivad – seda muutust oli märgata juba Regulal pärast meeskonna­vahetust,” lisas Rahuoja.
Ainsa puudusena märkis ta, et lift on vaid laeva ühes küljes, seega peaks kassas märku andma, kui autos on liikumis­puudega või kõndimis­raskustega inimesi, siis saab auto parkida just sellesse külge.
Autojuhina ütles maa­vanem, et pealesõit on mugav ja pealesõidu tõus laugem kui eelmistel laevadel. Ka rõdule tõus on laugem kui vanadel laevadel nn riiulile sõit. Samuti on laeva visiiri üles tõstmisel avanev pealesõit nii avar, et korraga mahub kõrvuti laeva sõitma kaks rekkat.
Esimene reisija sai kapteni käepigistuse
Leigri esimese liinireisi tegi kaasa 45 reisijat ja 34 sõidukit, tagasi mandrile sõitis 151 reisijat ja 44 sõidukit.
Esimese reisija nimi oli Aado ja teda võttis Rohuküla sadamas vastu Leigri kapten Viktor Rohtla isiklikult, soovides meeldivat mere­reisi. Kõikidele esimesel reisil olnud reisijatele pakkusid vedajafirma OÜ TS Laevad ja toitlustaja OÜ Arensburg kringlit, kommi ja kohvi.
Parvlaev Leigrist saab Rohuküla–Heltermaa liini põhilaev ning see hakkab teenindama põhigraafikut. Teise laevana teenindab liini parvlaev Regula.
Leigri avatud uste päev kõigile soovijaile laevaga tutvumiseks on laupäeval, 14. jaanuaril.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411