Reede, detsember 30, 2016
 

Aasta tegu Leiger, aasta hiidlane Andrus Roosa

Etteennustatavalt valisid veebilehe www.hiiuleht.ee lugejad Hiiumaa aasta teoks parvlaeva Leiger valmimise ja tuleku Hiiumaa liinile. See sündmus sai 46 protsenti häältest. Populaarsuselt teisel kohal oli Hiiumaa pruulikoja ja pubi Wabrik avamine, mis kogus 38 protsenti antud häältest.
Hiiumaa gümnaasiumi avamist pidas aasta teoks 19 protsenti vastanutest. Võrdselt 15 protsenti häältest said Käina valla ja Hiiu valla ühinemine ning tänavu ilmunud “Hiiu keele raamand”.
Vedaja vahetus laevaliinil sai 14 protsenti ja Hiiumaa-Saare­maa köievedu 13 protsenti antud häältest.
Ülejäänud sündmused, ASi Dagöplast laienemine, Püha­lepa kiriku orel, annetused Tohvri hooldekodu eakate voodite ostuks, “Hiidlase vähene naljaraamand”, Hiiumaa maitsete aasta, Tohvri patarei talgud, 15. Kärdla ratsupäevad ja Hiiu maakonna päev Stockholmi Eesti majas kogusid alla 10 protsendi hääli.
Valiku Hiiumaa selle aasta sündmustest tegi Hiiu Lehe toimetus, oma valiku 15 väljapakutud sündmuse vahel tegi 440 hääletajat.
Küsitlus FB grupis Hiiumaa Heaks andis tulemuseks, et aasta hiidlane on “Hiidlase vähese naljaraamandu” koostanud Andrus Roosa, eile keskpäevaks oli ta kogunud 40 protsenti häältest. 34 protsenti vastajatest pidas aasta hiidlaseks “Hiiu keele raamandu” koostajat Järvi Koklat ja 12 protsenti vastajatest muhulast Hanno Naaberit, kes Leigri kaptenina tõi laeva Türgist Eestisse.
Ülejäänud kandidaadid, Rukki kanalit puhastanud Peeter Ude, militaarajaloolane Urmas Selirand ja Hiiu valla hulkuv kass Mugri said alla 10 protsendi häältest. Kokku oli eile keskpäevaks oma valiku teinud 715 vastajat.

 

Sildid: ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli͈

  Konkurentsitu võitja on siiki “Hiidlase vähene naljaraamand” ja see sama kirjutis tõestab seda ilmekalt.

  Nimelt Saaremaal on tervik 100%, Hiiumaal aga 46+38+19+2×15+14=147 pluss veel natuke ehk siis 150%?!

  Igal hääletajal oli küll neli häält aga kogu häälte arv on 100% ikka, Saaremaal vähemalt küll.

  Olge siis tublid ja head hiiu huumoriga uut aastat!
  Ja nautige oma Hiiumaa aasta tegu ikka ka – nädala pärast saate uut laeva nautida “leedo viimase kingituse” asemel koguni kahetunnise üleveotsükliga. :)

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411