Reede, detsember 30, 2016
 

Aasta tegijad

Hiiumaa aasta tegu otsides hakkas silma, et tänavuses esikolmikus on need justkui sülle kukkunud kingitused: parvlaeva Leiger ostis riigiettevõte, õllepruulikoja avamisse investeerisid kaks kodusaarele tänulikku hiidlast, Hiiumaa gümnaasiumi ehitas ja avas Eesti riik.
Tekkis küsimus, mis oli siis see, millega me ise mõjutasime oma elu?
Hiiu Leht otsis sel aastal heategevate päkapikkude asemel kohalikke inimesi, kelle otsused mõjutasid kohalikku kogukonda. Soovitavalt positiivselt.
Meeldis see meile või mitte, kuid oma­valitsuste ühinemine oli kõvasti päevakorral ja oluline teema. Nii langeski valik kahele omavalitsusjuhile.
Hiiu vallavanem Reili Rand ütles, et aasta oli väga raske. Ülesanne, mille ta ette võttis, tunduski paljude meelest tema kui noore naise jaoks kontimurdev. Ent ta ei murdunud ja on teinud palju, et taastada vallas töörahu, saada korda valla finantsid ja parandada Hiiu valla mainet – see on tal kahtlemata õnnestunud. Reili erakonnakaaslane Kalev Kotkas on öelnud, et Reilil on üks viga – ta on ülimalt kohusetundlik. Nii ongi.
Omar Jõpiselg on paariaastase pausiga olnud omavalitsuse juhtimisega seotud 12 aastat, istunud nii Käina vallavanema kui vallavolikogu esimehe toolil. Poliitikut pole ta mänginud ei ühes ega teises positsioonis. Pigem olnud kohusetundlik ja ratsionaalne finantsist, kes iga valla otsuse, ka pealtnäha liiga ulja, põhjalikult läbi arvutab ja kindla peale välja läheb. Tal on loogiline ja rahulik mõtteviis ning ta ei vaja enese maksmapanemiseks valju häält või valet.
Tänavuse aasta kohta ütleb Jõpiselg, et see oli Käina valla jaoks hea aasta. Isiklikus plaanis ehk mitte nii hea, kuid ehk tuleb järgmine parem.
Sümpaatne on, et kumbki neist ei taha rõhutada enda teeneid, pigem toovad esile oma tiimi. Kuid tiimi juhist sõltub palju ja tema kanda on vastutus. Sestap hoidkem meie inimesi, kes on valmis vastutust võtma ja head tööd tegema.
Head vana aasta lõppu ja häid uudiseid uuel aastal!
Hiiu Lehe toimetus
30. detsember 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411