Teisipäev, detsember 20, 2016
 

Kristen Michal: piirkondlikud liidrid otsustavad

Reformierakonna esimeheks pürgiv Kristen Michal ütles intervjuus Hiiu Lehele, et erakonnale annavad tugevuse  piirkonnaorganisatsioonid.
Miks kandideerid Reformierakonna esimeheks?
Kristen Michal: Reformierakond peab olema tugev, karge, parempoolne ja liberaalne jõud. Selle ilmavaate järele on praegu väga suur vajadus. Ja see vajadus ei kao kuskile. Mul on võime ühendada meie meeskonda erinevad osapooled, viia meeskond tulemuseni ja hoida valitsuse Eesti kurssi. Saan seda teha reaalse kogemuse baasilt. 2003. aastal liitusin ma erakonna ehitamise tööga, 2005 tegime olulise arenguhüppe, 2007 võitsime ajaloos esimest korda riigikogu valimised. Kõik tänu sellele, et ehitasime koos piirkondlike liidritega üles tugeva võrgustiku. Sellisena tahan ma erakonda näha – tugevad piirkondlikud liidrid ja koostöö. Praegu juhin volikogu, mis on erakonna kõige laiapindsem otsustusorgan üldkogu järel. Seega ma oskan hinnata seda partnerlust, mis meil on üle Eesti. Tahan, et meil on alati otsustamisel esindatud ja laua taga sõna­õigusega kõik põlvkonnad, piirkonnad ja erinevad vaated, ka kriitilised.
Miks on läinud nii, et riigikogu valimistel suurima toetuse saanud Reformierakond on praeguseks opositsioonis?
KM: Parlamendimatemaatika on selline. Kui kolm erakonda lepivad kokku, et nende ühisosa on maksutõusud ja piirangud, siis jääb riigikogu suurima fraktsiooni kolme­kümnest kohast väheks. Uus valitsus näitab juba oma esimeste tegudega, et järgmistel valimistel tuleb anda Reformierakonnale rohkem hääli. Aega opositsioonis tuleb targalt kasutada erakonna arenduseks, ideede otsingul ja lihvimisel. 2017. aasta kohalikel valimistel teeme hea tulemuse ning peatselt oleme taas tagasi Eesti tüüri hoidmas.
Majandusministrina korraldasid ühendust saartega, sealhulgas Hiiumaaga. Kuidas see on läinud ja mida loota tulevikus?
KM: Mul on väga hea meel, et jõulude eel jõuab Hiiumaa liinile kauaoodatud uus parvlaev. Tuleb ka teine laev ja järgmise aasta suvel loodetavasti tundub jutt praamijärje­kordadest samasugune lugu nagu meenutus talongide ajast. Lähiaja ühe otsusena meenub, kuidas oktoobris suutsime koos maavalitsusega kiirelt kokku leppida laevatee puhastamise, et leevendada madala veeseisuga seotud tõrget. Need otsused ei tulnud sugugi iseenesest. Tuli kiiresti ja otsustavalt tegutseda koos hiidlastega.
Mida soovid hiidlastele jõuludeks ja uueks aastaks?
KM: Oleme koos lähedastega, küpsetame piparkooke ja tunneme rõõmu. Meil on oma vaba riik ja see on kõige suurem kink, mille oleme kõik üheskoos teinud. Rõõmsaid jõule!

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411